Umudun yeni adı Ayla oldu. Ayla'nın sesini ilk duyan görevli o anları anlattı

Umudun yeni adı Ayla oldu. Ayla'nın sesini ilk duyan görevli o anları anlattı
İzmir’de meydana gelen büyük depremden 91 saat sonra enkaz altından sağ çıkan Ayla Gezgin herkesi mutlu etti. 4 yaşındaki Ayla’nın sesini ilk duyan Nusret Aksoy, o anları anlattı.

İzmir depreminden 91 saat sonra Rızabey apartmanının enkazından sağ olarak çıkarılan 4 yaşındaki Ayla Gezgin, umudun yeni adı oldu. Küçük Ayla’yı enkaz altında bulan ekipten bir kişi gazetecilere yaptığı açıklamada küçük çocuğun nasıl bulunduğunu anlattı.

İstanbul’dan İzmir’e yardım için gelen Kadıköy Belediyesi arama kurtarma ekibinden Nusret Aksoy  yaptığı açıklamada Ayla’nın elini sallayarak iyi olduğunu söylediğini aktardı.

Ayla Gezgin’i enkaz altında bulan görevli şunları söyledi:

"Daha sessiz bir ortam olsun diye bağırdık. Ben ayda iyiyim dedi. Tamam geliyoruz dedik. Çığlığını duydum, konuşuyordu. İsmini söyldi, iyiyim ben dedi. Sonra da diğer arkadaşları çağırdık, kurtarma işlemi başladı. Çığlık sesini duyunca birden arkadaşlara durun dedim, jeneratörleri, iş makinalarını durdurdular. Büyük bir sessizlik oldu. İsmin ne senin dedi arkadaş, Ayla ben dedi. İyi misin dedi arkadaş, iyiyim dedi. Biz Kadıköy Belediyesi’nin arama kurtarma ekibiyle gelmiştik. Arkadaşları geri çektik, AFAD ekibiyle birlikte arkadaşlar girdiler. Ben sadece elini gördüm. Arkadaş iyiysen elini salla dedi, elini salladı. Ondan sonra biz geri çekildik. Bulaşık makinasının arasındaydı."

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58