Ünlü marka Xiaomi Türkiye’de telefon üretecek. Yeri ve tarihi belli oldu

Ünlü marka Xiaomi Türkiye’de telefon üretecek. Yeri ve tarihi belli oldu
Ünlü teknoloji markası Xiaomi'den dev bir yatırım adımı geldi. Şirketin aldığı karar göre, Salcomp'un İstanbul, Avcılar'daki tesisinde akıllı telefon üretimine başlıyor. Xiaomi'nin Türkiye'deki akıllı telefon üretim faaliyetine yılın ilk çeyreği bitmeden başlaması bekleniyor.

Türkiye Gazetesi'nden Ömer Temür’ün haberine göre, Çinli akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi çok önemli bir yatırım kararı aldı. Şirket, Türkiye'de telefon üretimine başlayacak.

Xiaomi, Türkiye’deki üretim faaliyetini İstanbul, Avcılar'da bulunan Salcomp fabrikasında gerçekleştirecek. Salcomp, halihazırda Apple ve Xiaomi’nin tedarikçileri arasında yer alıyordu.

İKİ BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Avcılar Ambarlı Limanı yakınlarına 14 bin metrekarelik kapalı alanda kurulan cep telefonu fabrikasında iki bin kişinin istihdam edileceği ifade ediliyor. Gelen bilgiler, Xiaomi’nin yılın ilk çeyreği bitmeden, yani mart ayı içerisinde üretime başlayacağı iddia edildi.

GELECEK HAFTA DUYURABİLİR

Xiaomi’nin Türkiye’de daha çok giriş seviye, bütçe dostu modellerini üretmesi bekleniyor. Yine de bu konuda daha fazla detayın Xiaomi’nin gelecek hafta gerçekleştireceği basın duyurusu ile ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş