Dr. Ramazan Demirtaş Antalya depreminin yerini noktasına kadar açıkladı

Dr. Ramazan Demirtaş Antalya depreminin yerini noktasına kadar açıkladı
Uzman Paleosismolog Dr. Ramazan Demirtaş Antalya'daki depreminin yeri ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Antalya'nın Gazipaşa ilçesi açıklarında 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem bölgede panik yaratırken şu ana kadar herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Uzman Paleosismolog Ramazan Demirtaş ise Antalya'daki depreminin yeri ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan ve depremin yerinin haritalarını paylaşan Dr. Demirtaş mesajında; "Deprem Kıbrıs Yayı'nın Antalya Havzası içinde olan kesiminde meydana geldi.1996 yayınımızda, Ege-Kıbrıs Yayı'nın Antalya Körfezi bölümünü SİSMİK BOŞLUK olarak tanımlamıştık. 5 Aralık 2020, Mw=5.2'lik #deprem bu boşluk içinde olan orta büyüklükte bir deprem.. #Depremin odağı 90 km civarında derin olduğu için geniş bir alanda hissedilmesine yol açmıştır.." ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşımlar:

antalya1-002.jpgantalya2-002.jpg

İlgili Haberler
Depremleri önceden bilen Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, Antalya'daki depremi haritada göstererek açıkladı. Büyük depremin yıkıcı hattına kadar işaretlediAntalya'daki depremden ilk görüntüler geldiDedikleri bir bir çıkan deprem uzmanı Hasan Sözbilir, Antalya’daki büyük depremin ardından asıl gerçeği açıkladı. Bir daha büyük deprem olacak mı?Antalya'da şiddetli deprem
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58