Valilik'ten belediyeye bedava maske incelemesi

Valilik'ten belediyeye bedava maske incelemesi
Burdur'da isimsiz bir şikayet üzerine Valiliğin, maske üreterek vatandaşa bedava dağıtan Burdur Belediyesi'ne inceleme başlattığı öğrenildi.

Burdur Belediyesi tarafından kurulan maske üretim atölyesinde üretilen ve ücretsiz olarak halka dağıtılan 200 bin maske için Burdur Valiliği tarafından inceleme başlatıldı. Şikâyet üzerine başlatılan incelemeye ilişkin konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, "Yaptığımız her iş, soruşturma ve araştırmalara konu olur hale geldi.Biz de şaşırıyoruz. Maskeyi kim için yapıyoruz ki? Biz ayrı bir devlet, ayrı bir cumhuriyet değiliz" dedi. CHP’li Burdur Belediyesi, kurduğu maske üretim atölyesinde ürettiği 200 bin maskeyi yurttaşlara ücretsiz olarak dağıttı.

CHP’li belediyenin dağıttığı maskelerden rahatsız olan ve ismini gizleyen bir kişi valiliğe şikâyette bulundu. Bunun üzerine 4 Mayıs’ta valilik tarafından inceleme başlatılarak belediyeye "Maskeler nerede ve kimlerle üretiliyor?", "Üretim için izin alındı mı?", "Maskeler nerede kullanıldı ve dağıtıldı?" gibi sorular yöneltildi.

Belediye tarafından valiliğin sorularına tek tek yanıt verilirken, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Cumhuriyet’ten Leyla Kılıç'a yaptığı açıklamada, "Valilik, belediye başkan yardımcımızı arayarak şikâyet olduğunu ve inceleme başlatıldığını söylemiş. Birkaç soru soruldu ve tek tek yanıt verildi. Herhangi bir soruşturma dosyası yok. Ancak şikâyetçiye bilgi vermek için inceleme yapılmış" dedi.

 

 

 

Etiketler: , , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58