Vekaleti geri alın

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

İsimsiz ihbar mektuplarıyla gizli tanıkların belirlediği Türkiye gündemini dilediği gibi yönlendirenlere inat bugün canım memleketimi yönetenleri belirleyen seçmene ismim ve ıslak imzam ile kısa bir ihbar mektubu yazmak istiyorum. Çünkü yarın seçim olsa anketleri yayınlanarak millet yine uyutulmaya, yönlendirilmeye çalışılıyor. Maksadım bu mektupla sadece seçmeni uyarmak değil partilerin lider ve yöneticilerini de uyandırmaktır.
Saygıdeğer Türk seçmeni;
Hür iradenle dört - beş yıldır sandığa attığın ve namusum dediğin oyunun rengini belirlemek için siyasi partilerin seçim beyannamelerini okuyup, inceleyerek, genel başkan ve adaylarının konuşmalarını dinleyerek tercihini yaptığın doğru mu?
Üzerinde halen şüphelerin bulunduğu yüzde 47 oy oranıyla iktidar yaptığın AKP, seçim öncesi seçmene “Kıbrıs açılımıyla Kıbrıs Türk’ünün kaderini AB’ye terk edeceğini”
söyledi mi?
Beyannamesinde “Ermenistan kapısını açarak soykırım yoktur diyene ceza veren İsveç ile beraber ABD - İngiltere - Rusya vs. ile birlikte
Ermeni açılımına imza atacağız” yazıyor mu ?
Erdoğan seçimden önce “Kürt açılımı”ndan hiç söz etti mi? Demokratik açılım adıyla dağdaki teröristin törenle karşılanacağına dair sözü oldu mu?
Irak’ın kuzeyindeki kukla devlet ile işbirliği yapacaklarını söylediler mi size?
Sadece devleti değil vatandaşları da borçlandıracağından bahsetti mi? Madenleri yabancı şirketlere devredeceğini, Suriye sınırındaki araziyi 49 yıllığına kiralayacağını beyan etti mi?
“Nasıl olsa sırtlarına sarıp götüremezler. Arazileri satın” dedi mi ?
“Dünyanın hiçbir yerinde bizdeki kadar kârlı olmuyorlar. Milli bankaları üç otuz kuruşa yabancı bankalara satalım mı?”diye size sordular mı?
Dağdaki teröriste seyyar mahkeme kurup birkaç saatte serbest bırakırken bu ülkenin seçkin bilim adamlarını, gazetecilerini, askerlerini hukuki delil olmadığı halde yıllar boyu içeride tutacaklarını belirttiler mi?
Yukarıda yazdığım ve bir çırpıda aklıma gelenlerin dışında yüzlercesini siz alt alta sıralayabilirsiniz?
İşte bütün bunları seçim beyanında söylemedikleri için sizden vekalet alan siyasiler sizce haddini aşmadı mı?
Trafik kazası için vekalet verdiğiniz avukat sizin gayri menkullerinizi satmaya, eşinizden boşanma davası açmaya kalkışırsa o avukatı azletmez misiniz?
O halde Türkiye’yi yönetmek için vekalet verdiğiniz iktidardan verdiğiniz vekaletin hesabını sorun.
Azletmek için derhal seçime gidilmesini sağlayın. Vekaletin geri alınmasıyla ilgili kararınızı sadece iktidar partisi AKP için değil, yıllardır sizlerin duygularını sömüren, emeğinizi hiçe sayan oy verdiğiniz milletvekili, belediye başkanı ve yöneticilerini sizlerin belirlemesini engelleyerek parti içi demokrasiyi işletmeyen kendi partinizi de uyarın...
Not: Salı günkü yazımda 360 oy sehven yazılmıştır. Doğrusu 630’dur.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları