"Vurana elsiz, sövene dilsiz!"

A+A-
Özcan YENİÇERİ

Türk milletiyle sorunu olan takıntılı kesim, beklendiği gibi “havuç-sopa” yöntemini kullanarak MHP’ye yönelik yazılar yazıyor. Aklını tuşlara taşıyan bir takım liberal kalemler MHP’ye akıl veriyor, misyon biçiyor bazen de meydan okuyor.


Dönüşümlü saldırı!
Bu günler için satın alınan, beslenen ve semirtilen yandaş medya bütün hatlarıyla taarruz halinde. Dönüşümlü olarak MHP’ye saldırıyorlar. Önce köşeyi dönmüşler sonra da köşeye çökmüşler “Ne olacak MHP iktidara gelirse.../...Kafamıza mı sıkacaksınız?” diye soruyorlar. Hatta liberallikte sınır tanımayan bir köşe yazarı Oktay Vural’ın Arap asıllı olduğuna yönelik ima da bile bulunuyor.
İlginç değil mi? Bu adamlar liberal. Yetmedi bir de demokrat takılıyor. Nasıl demokratsa MHP ve CHP’yi her fırsatta şiddetle eleştirirken AKP’yi yere-göğe sığdıramıyor. Tamı tamına bir iktidar demokratı! Demek ki sermayenin semirttiği demokrat böyle oluyormuş?


Psikolojik harekatın finansmanı!
Yeri gelmişken söyleyelim “MHP iktidara gelirse ne yapacaksınız?” sorusuna cevap vermek bize düşmez. Ama AKP dışında kim iktidara gelirse gelsin mevcut demokrat (!) iktidarın yaptığı şeyleri yaparsa kimsenin “kafasına” ya da gövdesine parfüm sıkmaya gerek kalmaz. Örneğin şunlar yapılır: AKP iş başı yapmadan önce bu köşe yazarlarının mal varlıklarıyla sonraki dönemdeki mal varlıkları arasındaki farkı ortaya çıkarır. Sebepsiz zenginleşmelerin nedenini sorar. Sonra bankalardaki hesap hareketlerini kontrol eder. Bazı dönemlerde hesaplardaki iç ve dış hareketlenmelerin nedenlerini ortaya çıkarır. Soros’tan, AB fonlarından proje, telif kılıfı altında akan yüz binlerce doların gerçekte hangi hizmete karşılık geldiğini araştırır. Daha sonra örneğin CIA, MOSSAD gibi servislerle Zoran gibi Enstitülerle, adı sanı yabancı vakıflarla ilişkiler ortaya çıkarılır. Bazılarının altlarındaki her biri üç yüz elli milyarın üzerindeki arabalar için değirmenin suyunun nereden geldiği ortaya çıkarılır. Helal süt emmişler tebrik edilir. Diğerleri de adalete havale edilmiş olur. Bunun için öyle yıllarca dinleme yapmaya da gerek kalmaz!
Sonuçta Türk milletine yönelik olarak medyada yürütülen psikolojik hareketin finansmanı ortaya çıkarılmış olur. Bir de bakarsınız ki sahte kabadayıların sahtekarlıkları ortaya çıkmış olur.
Aman ha...! Sakın ha...! “Eski MHP’yi istiyoruz” diyorlar. Yeni MHP, ne yaptı ki, eski MHP’yi istiyorsunuz? MHP, yüce Meclisin çatısı altında açıktan açığa AKP’lilerin saldırısına uğradı. Adamlar, MHP sıralarına karşı adeta topyekün taarruz ettiler. Başbakan kürsüden seyretti. Bu güdümlü ve güdük kalemlerin hiç birisi Başbakanın ve AKP’nin bu tavrını eleştirmedi.
MHP lideri, saldırganlara “MHP sıralarına bir metre”den fazla yaklaşmayın uyarısında bulundu. Saldırganları da “Haçlı kalıntılarına” benzetti. Yapılanların kayıt altına alındığını söyledi. Yandaş kafalılar saldırıya uğrayan bir partinin genel başkanının ne söylemesini bekliyorlardı? “İyi ki yaptınız, tekrar saldırabilirsiniz” anlamına gelen sözler mi edeydi?
Aslında yandaş kesim saldırganların yaptıkları yanlarına kâr kalsın istiyor. Ancak MHP, her şeye rağmen birilerinin sandığı gibi “vurana elsiz, sövene dilsiz” bir parti değildir. Yalnız MHP’nin değil herkesin sorumluluk içinde hareket etmesi ve kimsenin haddini aşmaması gerekiyor!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları