WhatsApp kullanıcılarına kötü haber: Yasaklanıyor

WhatsApp kullanıcılarına kötü haber: Yasaklanıyor
Popüler mesajlaşma ağı WhatsApp, 7 Aralık'tan itibaren toplu mesaj özelliğinin yasaklanacağını açıkladı.

Popüler mesajlaşma ağı WhatsApp, kullanıcıların toplu mesaj atmasının engelleneceğini açıkladı.

WhatsApp toplu mesaj engeli bilgilendirmesinde şu ifadelere yer verdi:

Bu, bütünsel bir yaklaşım gerektiren bir sorundur ve WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi Hizmet Şartlarımızı ihlal eden suistimali önlemek için elindeki kaynakları kullanma (yasal işlem dahil) kullanmayı taahhüt eder. Bu nedenle, teknolojik yaptırıma ek olarak, bu tür bir istismarın platformdaki kanıtlarına bağladığımız bireylere veya şirketlere karşı yasal işlem yapıyoruz.

WHATSAPP'IN TOPLU MESAJ ÖZELLİĞİ

Ek olarak, 7 Aralık 2019'da başlayarak, WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi, Hizmet Şartlarımızı ihlal eden veya istismarda bulunanlara, otomatik veya toplu mesajlaşma gibi ihlallerde bulunduğunu belirlediklerine karşı yasal işlemlerde bulunacaktır. WhatsApp, bu gibi durumlarda yasal işlem yapmaya devam etme hakkını saklı tutar.

Örneğin, platform dışı bilgiler, şirketlerden WhatsApp'ı Şartlarımızı ihlal eden şekillerde kullanma yetkileri hakkındaki hak iddialarını içerir. Bu yazı, kötüye kullanım kanıtı olan şirketlere karşı, kötüye kullanım 7 Aralık 2019'un ötesinde de devam ederse veya bu şirketler söz konusu tarihten önce başka platformda kötüye bağlantısı kanıtlanırsa, yasal işlemlerde bulunacağımızı bildirir.

KULLANICILAR İKİYE BÖLÜNDÜ

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, özellikle önemli günlerde aynı anda bir tık ile istediğimiz herkese ulaşmamızı sağlayan toplu mesaj özelliğini 7 Aralık tarihi itibari ile engelleyeceğini duyurması WhatsApp kullanıcılarını ikiye böldü.

Etiketler:
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.