WhatsApp'ı köşeye sıkıştı Telegram atacağa geçti

WhatsApp'ı köşeye sıkıştı Telegram atacağa geçti
WhatsApp gizlilik politikası yüzünden kullanıcı patlaması yaşayan Telegram yeni özelliklerini sunmaya devam ediyor.

WhatsApp'ın yeni gizlilik politikası rakibi Telegram'a yaradı. Kısa süre içerisinde kullanıcı sayısında patlama yaşayan Telegram da bunu güncellemeler ile taçlandırmaya devam ediyor. iOS ve Android için yayınlanan Telegram 7.5.0 güncellemesi uygulamaya bir dizi yenilik ekliyor.
Telegram güncellemesi; otomatik silinen mesajlar özelliğini ve hem Android hem de iOS için widget ve hareketli emoji gibi özellikleri kullanıcılara sunuyor.
Yeni güncellemede, artık belirli bir sohbet için mesajların otomatik olarak silinmesini ayarlama seçeneği yer alıyor. Kullanıcılar 24 saat veya 7 gün arasında seçim yapabilir ve zamanlayıcı ayarlandıktan sonra gönderilen tüm mesajlar herkes için silinir. Beklendiği gibi, gruplar ve kanallar için zamanlayıcıyı yalnızca yöneticiler etkinleştirebilir veya değiştirebilir.
Artık hem Android hem de iOS'ta uygulama için Ana ekran widget'ları ayarlayabilirsiniz. Sunulan iki widget var. Bu widget'lar en son sohbetleri göstermeye ve sadece isimlerin ve profil resimlerinin gösterileceği bir kısayol olarak göstermeye yarıyor.
Bağlantı davetleri artık yalnızca sınırlı bir süre, kullanım sayısı veya her ikisi için etkin olacak şekilde yapılandırılabiliyor ve ayrıca kolay paylaşım için taranabilir QR kodlarına dönüştürülebilir.
 

 

 

 

Etiketler: , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58