WhatsApp’ın ardından herkes ona sığınmıştı. Skandal patladı Telegram kapatılıyor mu?

WhatsApp’ın ardından herkes ona sığınmıştı. Skandal patladı Telegram kapatılıyor mu?
WhatsApp’ın güvenlik politikasını değiştirme kararının ardından başlatılan kampanyalarda vatandaşlar akın akın Telegram kullanma kararı alırken bir skandal da Telegram’da patladı. Uygulamanın kapatılması için mahkemeye başvuruldu.

Parler adlı uygulama şiddet yanlısı olduğu gerekçesiyle App Store ve Google Play Store’dan kaldırıldı, şimdi ise Telegram uygulaması da aynı nedenlerden dolayı davalık oldu. 
Tartışmaların gündeme gelmesinin ardından açıklamalarda bulunan Telegram kurucusu Pavel Durov, iddialara ilişkin "Son iki haftadır ABD'de yaşanan olaylar tüm dünyada endişe ile takip ediliyor. Barışçıl tartışma ve protestolara ev sahipliği yapan Telegram, Hizmet Şartları gereği şiddet yanlısı çağrıların engellenmesi için çalışıyor. Ocak ayının başında şiddet eğilimi ile ilgili raporların artmasıyla birlikte şiddet yanlısı kanallar moderatör ekibimiz tarafından kapatıldı." ifadelerini kullandı.
Son günlerde WhatsApp’ın güvenlik politikasında değişikliğe gitme kararının ardından binlerce kullanıcı yeni bir seçenek olarak Telegram’ı tercih etmişti.
Olayların ardından uygulamayı kısa sürede milyonlarca kişi kullanmaya başlamıştı.

 

 

 

 

Etiketler: , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş