Ya kitaplar olmasaydı

A+A-
Hasan DEMİR

Bugün kitaplardan bahsedeceğiz.
İlk kitabımız Metin Turhan’ın kaleme aldığı Bilgeoğuz yayınları arasında çıkan, “Bilinmeyen Yönleriyle Alparslan Türkeş” 
Metin Turhan titiz ve sabırlı bir arşivci “Bilinmeyen Yönleriyle Alparslan Türkeş”i yıllardır, bıkıp usanmadan, bir karınca azmi ile nasıl hazırladığına, az da olsa şahidiz. Turhan Kardeşimiz, 1230 sayfaya sığdırdığı çalışmasına, rahmetli Başbuğun, “Medeniyetler para ile değil, inançla kurulur./Milliyetçi Hareketi yürütenler Allah’tan başkasından korkmaz./Gençlere İslami terbiye verilmelidir/ Allah Bir, Vatan Bir, Bayrak Bir, Kitap Bir, Millet Bir, ’Böldürmeyeceğiz’” gibi, bir dönem uğruna binlerce ülkücünün baş koyduğu ve can verdiği vecizelerini hatırlatarak başlıyor ve Türkeş’in, tarihi değeri tartışılmayacak bütün konuşmalarını, röportajlarını, rahat okunup kolay istifade edilebilir şekilde, vatan, millet ve devleti için endişe duyan yürek ve akılların istifadesine sunmuş bulunuyor.
“Bilinmeyen Yönleriyle Alparslan Türkeş” e 02125273365 numaralı telefondan veya [email protected]  adresi ile ulaşabilirsiniz.
Usta gazeteci Ankara Temsilcimiz Sabahattin Önkibar 8 Mayıs 2009 Cuma günü, “Bir Kıymet” spotuyla kaleme aldığı, “Haydar Baş’a dikkat!”  başlıklı yazısında, “Gelin bugün bir şeyin altını çizelim ve bir hakkı teslim edelim” dedikten sonra, “Pek çok çevre Prof. Dr. Haydar Baş ve partisini görmezlikten geliyor” diyor, İhlas’ta yaşadıklarına gönderme yapıyor ve şöyle devam ediyordu: “Haydar Bey ve ekibini hiç tanımam ve hiçbir mensubu ile telefonla olsun konuşmuşluğum yok ama zaman zaman Yeni Mesaj Gazetesini izliyorum. İtiraf edeyim ki Yeni Mesaj’ın yayın politikası ile yazılarına bayılıyorum. Çizgileri yüzde yüz milli. İnançlarında samimiler ve dış dinamiklerle zerre bir ilişkileri yok. Açıkçası bu tarafları bana müthiş güven veriyor. (...) İslam’ın Şanlı Peygamberi(sav) izinde yürüdükleri ortada...(...) Haydar Baş Hoca bize desteklenmesi gereken bir kıymet gibi gelmeye başladı...”
Usta kalem Önkibar’dan özetleyerek yaptığımız bu alıntı, Prof. Dr. Haydar Baş’ın kaleme aldığı  “Milli Ekonomi Modeli”  ve  “Sosyal Devlet, Milli Devlet”  isimli eserlerine dikkatlerinizi çekmek içindi.. Prof. Baş’ın, bu iki eserde, kapitalist ve komünist ekonomi kıskacından kurtulması için Türk milleti ve insanlığa sunduğu reçeteler, ABD, Avrupa ve Rusya’dan 100’ün üzerindeki öğretim üyesi ekonomistin heyecanla karşıladığı, Vatikan’dan Rusya’ya, Çin’den ABD’ye, 40’tan fazla ülkenin bölüm bölüm uygulamaya başladığı, fakat, ne hikmetse, Türkiye’yi yönetenlerin,  belki kıskançlıktan, belki dış güçlere haddinden fazla bağımlı olmalarından, bir türlü istifade etmedikleri, edemedikleri bir hazine. 
İcmal Yayınları arasında çıkan  “Milli Ekonomi Modeli” ve  “Sosyal Devlet, Milli Devlet”  isimli eserlere 02124251066 numaralı telefonla veya  www.milliekonomimodeli.com   sitesinden ulaşmak mümkün.
Yerimiz azaldı amma, Emekli Piyade Kurmay Kıdemli Albay Turhan Seçer’in kaleme aldığı  “Kore Savaşı’nın Bilinmeyenleri”  ile Ali Özoğlu’nun,  “Belgeler, mektuplar ve resmi yazışmalarla Türk soykırımında Fransız Ermeni İlişkileri” çalışmasını ve bir de Neriman Aydın kardeşimizin sadeleştirdiği Atatürk’ün  “Medenî Bilgiler” kitabını dikkatlerinize sunuyorum. Toplumsal Dönüşüm Yayınları arasında neşredilen bu üç esere [email protected]  adresinden ulaşabilirsiniz.
Ali Rıza Özdemir’in Kripto Kitaplar’dan çıkan  “Kürtler ve Türkçülük”  özellikle gençlerimiz tarafından okunmazsa olmaz bir araştırma. Esere ulaşmak için www.kriptokitaplar.com    sitesini ziyaret edebilir yahut (0321) 4321923 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Şimdilik bu kadar..
Lâkin okunacak kitap o kadar çok ki..
İyi ki kitaplar var..
Ya kitaplar olmasaydı!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları