Yahu siz millette para mı bıraktınız

Yahu siz millette  para mı bıraktınız
Kılıçdaroğlu, "Milletin cebinde bırak doları Türk lirası kalmadı. Esnafa bakın, doğru dürüst siftah yapamıyor. Sanayiciye, ihracatçıya bakın, herkes perişan vaziyette" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hemşehri dernek ve federasyonlarının, Ankara Spor Salonu'nda ortaklaşa düzenlediği "Büyük Anadolu Buluşması"na katılarak konuşma yaptı. Sözlerine, "Efendim dediler ki 'Küçük bir toplantı var, oraya gelir misiniz?' 'Ben de olur gelirim' dedim. Geldim, burada farklı bir toplantı var. Gizli bir toplantı yapıyorsunuz herhalde, hepinizi Silivri'ye göndereceğim" diye espri yaparak başlayan Kılıçdaroğlu, Hacı Bektaşların, Mevlanaların, Yunus Emrelerin hamuru olan Anadolu'nun insan sevgisiyle dolu olduğunu söyledi. Türkiye'nin büyük sorunlar yaşadığını belirten Kılıçdaroğlu, herkesin kafasında kaygıların olduğunu, ülkeyi düşünen her vatandaşın 'Ne olacak bu memleketin hali?' dediğini ifade etti. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Hiç kimse şundan endişe etmesin, Mustafa Kemal ve arkadaşları nasıl Anadolu'nun, Trakya'nın bağımsızlığı ve özgürlüğü için mücadele ettilerse ben dahil bütün arkadaşlarım, bütün Anadolu, Kuvayımilliye ruhuyla aynı mücadeleyi yeniden yapacağız. Sanıyorlar ki el kaldırıp indirmekle rejim değişecek. El kaldırıp indirmekle rejim değişmez. Bizim rejimimiz yani Cumhuriyet, yani Cumhuriyet'in kuruluşu el kaldırıp indirmeyle olmadı. Anadolu'nun, Trakya'nın sınırları birileri tarafından çizilmedi. Her metrekaresinde bu ülkenin insanlarının acısı, kanı, gözyaşı vardır, şehitlerimiz, gazilerimiz vardır, onlar bize yaşanacak bir Türkiye bıraktılar. Biz de evlatlarımıza, torunlarımıza yaşanacak bir Türkiye bırakacağız, bunun sözünü veriyoruz."

ÇOLUK-ÇOCUK İŞSİZ

Kılıçdaroğlu, ekonomide kriz var diye "Yastık altındaki dolarları bozdurun?" çağrısının yapıldığını kaydederek, salonda kendisini dinleyen vatandaşlardan, yastığının altında dolar saklayanların el kaldırmasını istedi. Kılıçdaroğlu, şunları dedi: "Ekonomide kriz var' diyorlar, çağrı yapıyorlar. Ben on binlerce kişiye sesleniyorum, yastığının altında dolar saklayan vatandaşlar bir el kaldırın da bakalım kaç kişi var? 2-3 kişi öyle mi? Yahu siz millette para mı bıraktınız Allah aşkına. Milletin çoluk-çocuğu işsiz. Milletin aklıyla oynuyorlar. Milletin cebinde bırak doları Türk lirası kalmadı. Çiftçiye bakın, alın terinin karşılığını almıyor. Esnafa bakın, doğru dürüst siftah yapamıyor. Sanayiciye, ihracatçıya bakın, herkes perişan vaziyette. Şimdi korkarım, ekonomik krizin faturasını da size çıkaracaklar, 'Niye paraları bozdurmadınız, ekonomik kriz geldi.' diye."

KARDEŞÇE YAŞAM

En büyük arzusunun Türkiye'de inanç, kimlik, yaşam tarzı ayrımı yapmadan hep birlikte yaşamak, tasada ve kıvançta beraber olmak, hiç kimseyi ötekileştirmemek olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin güzel ve mübarek bir ülke olduğunu söyledi.
"Türkiye'de hep birlikte, bir arada kardeşçe yaşamak istiyoruz. Çok şey mi istiyoruz? Hayır" diyen Kılıçdaroğlu, özgür, aç ve açıkta kimsenin olmadığı, hapishanelerde gazetecilerin, akademisyenlerin ve öğretmenlerin bulunmadığı, gencecik askerlerin linç edilmediği, demokrasinin kökleştiği, kadın ve erkeğin eşit olduğu bir ülkede yaşamak istediklerini söyledi

İlgili Haberler
Erdoğan'dan dolar krizine ilginç çözüm
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş