Yaktılar ülkeyi!

A+A-
Selcan TAŞÇI HAMŞİOĞLU

"Yakacaklar Ülkeyi" diye başlık atmıştı Rahmi Turan;

Kitabını yazdı.

Yaktılar.

Doğu-batı, kuzey-güney, din, mezhep, etnik köken fark etmiyor artık; cayır cayır sokaklar.

***

Bu kitap çıktığında;

 Turan, İnönülü, Menderesli, Bayarlı, Demirelli, Özallı, Ecevitli dönemlerden sonra bu kez Tayyip Erdoğanlı yıllarda "indirilen tokmaklar"ı kaleme aldığı yazıları toplayıp da milletin, devletin, vatanın "bir saray uğruna" nasıl heba edildiğini toplumun gözüne sokmaya çalıştığında, başını kuma gömmeyenlerin sayısında azıcık daha artış olsaydı, olabilseydi, Gordion Düğümü gibi olmazdı 7 Haziran'da sandıktan çıkan sonuç belki...

Babıali'nin "damarlarında kan yerine mürekkep dolaşan" ustasının;

- Hedefleri Türk Milleti'ni, Atatürk'ü, Atatürk ilkelerini, bayrağımızı, çağdaş demokratik hak ve özgürlükleri, kadın erkek eşitliğini, basın özgürlüğünü yok etmek; dış politikada yalnızlaşmak mı?

- Hedefleri Yeni Türkiye'yi kurmak, milli devleti yok edip federal sistemi getirmek, Tayyip Bey'i başkan yapmak mı?

- Hedefleri vatan, vatanın bütünlüğü ve bölünmezliği mi, yoksa "müzakere süreci zarar görmesin" hayali mi?

- Hedefleri, laikliği çöpe atmak, din devleti, polis devleti, parti devleti olmak, torba yasalarla bu amaçlara ulaşmak mı?

- Hedefleri milli ekonomiye darbe vurmak, tarımı sanayiyi yok etmek, işçiyi memuru süründürmek ve millî varlıklarımızı yandaşlara peşkeş çekmek mi?

Sorularına, onunla birlikte okurun nitelikli çoğunluğu da cevap aramış olsa bambaşka bir yerde, en azından umutlanabildiğimiz bir iklimde olmaz mıydık?

***

"Türklüğün bu ulusun çimentosu olduğundan hareketle" Türk basınında "Burası Türk ülkesi değil mi" diye isyan edebilen, hesap sorabilen üç beş kalemden biri olan Turan, "Hangi densiz, hangi cibilliyetsiz, Türkiye'nin baş düşmanını serbest bırakmayı göze alabilir ki...  Eğer ortaya öyle biri çıkarsa Türk halkı onu tükürük yağmuruna tutar!" diyor Öcalan'ın tahliyesini planlayan açılımcılara kitabında...

Herkesin anlayacağı dilde yazıyor yine;

"Yavaş gel" diyor zalime...

"Genteller"i; geri zekalı entelleri afişe ediyor...

"Hainler" diyor yüzlerine korkmadan...

"Kimse şah değil padişah değil" diye frenlemeye çalışıyor cumhuriyeti saltanatla yönetebileceğini zannedenlerin düşlerini...

Sözcü'deki yazılarını okumadıysanız Turan'ın, bu kitabı alın; kendi duygularınızı bulacaksınız içinde...

***

"Yakacaklar Ülkeyi" kitabından; bugünleri peşin peşin işaret eden, 9 Ekim 2014 tarihli yazıdan birkaç satırla bitirelim:

"Alçak lafının bile çok hafif kaldığı bu hainlere Türkiye'nin gücü yeter yetmesine ama... Açılım safsatasına sarılıp onları palazlandıran bu iktidar güvenlik kuvvetlerimizin elini kolunu tutuyor! Yazıklar olsun!.."

Olsun inşallah!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları