Yandaşlardan Bahçeli'ye Başkanlık desteği

Yandaşlardan Bahçeli'ye Başkanlık desteği
Bahçeli'nin Başkanlık sistemi çıkışına AKP ve yandaş medyadan destek yağıyor. Havuz medyasının önde gelen isimleri bugünkü köşe yazılarında Bahçeli'ye övgüler düzdü.

Devlet Bahçeli'nin Başkanlık sistemi çıkışı gündemdeki yerini koruyor...

Ülkücülerin Bahçeli hakkında başlattığı isyan sosyal medyada çığ gibi büyürken, yandaş yazarlar Bahçeli'ye destek çıktı.

Siyasi hayatını MHP, BBP ve şimdi de AKP'de sürüdüren Güneş Yazarı Ahmet Yenilmez Bir ülkücü olarak Kılıçdaroğlu’ndan istirhamım başlıklı yazısında;

"Pek muhterem Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Bey,  Bendeniz ülkücüyüm, mensubu olmakla şeref duyduğum ülkücü hareketin hemen hemen her kademesinde bizzat görev yapmış biriyim. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, partiniz milletvekili ve aynı zamanda da divan üyesi Sayın Selin Sayek Böke Hanımefendi'nin bu üslubu, ben ve benim gibi ülkücüleri rencide etmiştir!  CHP’nin bize hakaret etme, bizi itibarsızlaştırmaya çalışma üslubu ben ve benim gibi ülkücülerin yabancı olduğu bir tavır da değildir!  Tabii ki eğer 7 Haziran seçimlerinden sonra Sayın Bahçeli sizin içinizden doğan ve yıllardır kanatlarınızın altında büyüttüğünüz HDP-CHP-MHP koalisyonuna “Evet” deseydi ‘’Yaşasın Devlet Bey’’ olacaktı değil mi? Sayın Böke ve milletvekilleriniz bu devletin askerine, polisine ve dahi vatandaşına kurşun sıkan, bu devletin düşmanlarıyla aynı cephede bu devlet ile savaşan vatan hainlerinin cenazesine katılacak, bunun adı da demokratik hak olacak! Sayın Bahçeli’nin yıllardır bu ülkenin gündeminden düşmeyen, düşmedikçe de devlet işleyişinin sağlıklı yürümesini aksatan bir hususun meclis gündemine getirilmesini dolayısıyla milletin iradesine havale edilmesini teklif etmesi “Arka tekerleklik’’ olacak öyle mi? Ne yapsaydı Sayın Bahçeli? Sayın Böke’nin yaptığı gibi Kandil’e mi havale etseydi? O zaman Sayın Böke’nin ve dolayısıyla CHP’nin gözünde kahraman mı olacaktı? Bu ne hadsizliktir? Bu ne edepsizliktir? Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın kurduğu CHP’nin bir vekili üstelik bir kadın vekilinin dili, edebi bu mu olmalıdır? Bu üslup, bu tavır Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın oturduğu makamda oturan sizi nasıl rahatsız etmiyor?  Bundan 17 yıl öncesini hatırlar mısınız Sayın Kılıçdaroğlu, merhum Ecevit’in başbakan olduğu DSP- MHP-ANAP koalisyonu kurulma aşaması döneminde, yine içinizden bir hanımefendi çıkıp aynen şunu söylemişti “Eli kanlı katillerle hükümet kurulmasını içimize sindiremeyiz’’ demişti! O hanımefendi, bir divan üyesi olan Sayın Rahşan Ecevit’ti!  Eğer Sayın Bahçeli Türkmen ahlakını bozsaydı o hükümet kurulamayacak ülke bir girdabın içerisine düşecekti! Bu söze rağmen DSP-MHP-ANAP hükümetini kurmanın siyasi bedelini Sayın Bahçeli baraj altında kalmakla ödedi! Bunun üstüne bir de Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aday gösterilmesi ve bu adaya Sayın Bahçeli’nin verdiği destek! O dönem Sayın Bahçeli demokrat olacak, şimdi “Arka teker” öyle mi! Siz biz ülkücüleri aptal mı sanıyorsunuz Sayın Kılıçdaroğlu, yoksa siz “Edep’’ ve “Aptallık’’ kavramını mı karıştırıyorsunuz?" dedi.

"MHP HER ŞEYİN FARKINDA"

Star yazarı Fadime Özkan ise  MHP’nin başkanlık çıkışı, CHP’nin OHAL skandalı başlıklı yazısında; "Devlet Bahçeli’nin başkanlık çıkışı bir kez daha gösterdi ki; CHP Türkiye gerçeklerinden ne kadar kopuksa MHP o kadar farkında. Kılıçdaroğlu en hayati konularda bile flu; Bahçeli son derece net. CHP Türkiye’nin bekasını riske ederken MHP kurtuluş mücadelesinde. CHP teröristlerin işini kolaylaştırıp devletin işini zorlaştırırken MHP hep devletten yana. CHP ve HDP siyaseten yanlış bir alanda beyhude bir çaba içinde. MHP’yi AK Parti’ye koltuk değneği olmakla itham etmek çözüm değil dedikodu üretmektir aslında. Gerçi Sayın Bahçeli dünkü açıklamasında muhalefetin yakıştırmalarını “siyaseti zenginleştirecek tartışma” diye nitelemiş ama olsun. Epeydir yapıcı bir siyaset izliyor MHP" diye yazdı.

"BAHÇELİ'NİN DEĞERLENDİRMELERİ SON DERECE İSABETLİ"

Günün en ilginç desteği Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'dan geldi. Kütahyalı bugünkü köşe yazısında; "Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlık sistemi önerisini TBMM'ye getireceklerini söylemesinin ardından MHP lideri Devlet Bahçeli'nin açıklaması son derece isabetli tespitlere dayanmaktadır... Şöyle diyor Bahçeli: 'Şu anda parlamenter sistem vardır ve bunun işleyişi tartışmalara yol açıyor. Bazı reformlara ihtiyaç vardır. Son dönemde de başkanlık sistemini gündeme getirerek bu sorunların çözümüne dair öneri sunan bir AK Parti vardır. Bugün ulaştığımız boyut başkanlık sistemine geçelim mi düzeyindedir. Bir de fiili durum var. Bu durum devam ederse siyaset yeni bir kaos dönemine sürüklenebilir. Bunu önlemek için biz bu konuda ısrarcı olan siyasi iktidarın önerisini getirmesini istedik. Bize göre TBMM'ye bir metin getirilmesinde yarar vardır.' 

Devlet Bahçeli'nin de ifade ettiği gibi mesele Erdoğan meselesi değil sistem meselesidir. Erdoğan zaten fiilen çok güçlü ve daha güçlü olmak için başkanlık sistemine ihtiyacı yok. Fakat Türkiye'nin başkanlık sistemine ihtiyacı var..." ifadelerini kullandı.

  • Yorumlar 28
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş