“Yarın sabah şeriat gelecek!”

A+A-
Hasan DEMİR

2012’yi geride bıraktık mı?
Zannetmiyorum.
Bâzı yıllar 365 günden hatta birkaç yıldan fazla sürer. 2012 de bunlardan biri. Hatta biz henüz 2011ve 2010’u bile geride bırakamadık. Nerede kaldı 2012’yi geride bırakmak, 2013’e girmek...
Kardeşler!
Dün, “Türkiye laiktir. Laik olduğu için de dinsizdir” diye diye iktidar koltuğuna oturanlar ve ülkeye adım adım şeriatı getirme vaadinde bulunanlar o koltuklara oturunca Mısır meydanında, “Size laikliği tavsiye ediyoruz. Laik Türkiye’yi örnek alınız” diye milyonlara hitap etti. “Canım bu bir takiyedir” diyorsanız, o zaman, Anayasasında şeriat hükümleri ile yönetildiğini beyan eden, kanunlarında “şeriattan” kastın “Hanefi fıkhı” olduğu bildirilen ve 25 bakanından 21’inin Hanefi olduğu Suriye’ye, ABD ile birlikte savaş ilân edilmesine ne diyeceksiniz? Bütün bunlara Irak ve Afganistan’daki Haçlı zulmüne verilen destekleri de ilave ediniz. AKP icraatları böylesine apaçık İslâm ve şeriata karşı iken birileri hâlâ “Bunlar adım adım şeriatı getiriyor” diyorsa en azından o kişiler değil 2012’yi, 1940’ları bile geride bırakamamışlardır. Gerçek bu kadar ayan beyanken 2013 nerede, her sabah uyandığında, “Acaba ben uykuda iken şeriat geldi mi” diye evinin perdelerini korku ile açanlar nerede?
Kardeşim AKP şeriatı değil Türkiye’ye Patriotu, ABD’yi, topraklarını satın alsın diye valizleri dolar dolu Haçlıları, Siyonizm’den aldıkları “Cesaret Madalyalarını”, PKK’nın dediği olsun diye de “Eyalet Sistemi” ni, “Arap Baharı” bahanesiyle İslâm ülkelerinin yeraltı ve yerüstü servetlerine çullansın diye İzmir başta olmak üzere ülkenin muhtelif bölgelerine NATO’yu getiriyor. “Türkiye NATO toprağıdır” diyor, duymuyor musunuz? ABD’ye, İtalya’ya, Fransa’ya, Yunanistan’a, Almanya’ya, İngiltere’ye yani NATO toprağına şeriat gelir mi?
Belki, Milli Eğitim müfredatında yapılan değişiklikler sebebiyle şeriat gelir diye panikleyenler vardır. Siyerin, Kur’an’ın seçmeli ders olması gibi uygulamalar “şeriatın habercisi” olsaydı bugün nice hafızlar ve siyer allameleri uluslararası her marazada İslâm düşmanı, milyonlarca Müslüman’ın katili, “Haçlı Seferi başlatıcısı” ABD’nin yanında olan AKP’yi ikaz ederlerdi. Şeriatın sahibi Allah(c.c.) ve Hz. Muhammed hiç Müslüman kanı döken ve Haçlı seferi başlatan zalimlerin yanında yer alınmasından razı olur mu? Peygamber yaşıyor olsaydı bugün Bush ve Obamalarla birlikte mi hareket ederdi?
Demem o ki..
İster İmam Hatip Liseleri’nde, ister diğer okullarda okusun mevcut eğitim sisteminin çarkından geçenler arasından şeriatçı çıkmaz. Çıksa çıksa “Diyalogcu” çıkar. Bir iki şeriatçı çıkarsa bile biliniz ki o “imalât hatâsı”dır. Çünkü Milli Eğitim, Haçlı Seferi sahiplerinin uzmanları tarafından avuçlanmış durumdadır.
Hakikat bu olduğu için kim “Bunlar şeriatı getirecek” diye ter ter tepinirse bilsin ki o da bunlardandır.
“Nasıl yani” demeyiniz.
Bunlardandır, çünkü bunların gerçek icraatlarının, Amerikancı icraatlarının üstünü örtmektedirler. Bunların da istediği zaten budur. Halkın yüzde 50’si AKP’yi hâlâ şeriatçı zannediyor. Ey siz, “Bunlar şeriatı getirecek” diye ter ter tepinenler sizler de bunları hâlâ şeriatçı sanıyorsunuz. O zaman AKP tabanı ile aynı çizgide olmuş olmuyor musunuz? Mevcut kadronun “biraz şeriatçı” olduğu yıllar Erbakanlı yıllardı. Bu kadroyu hâlâ Erbakanlı günlerdeki çizgide görenler 2013’e girmiş olabilir mi?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları