Yaşa Milliyetçi Tayyip!!.

A+A-
Behiç KILIÇ

Aha da cepheler şöyle imiş...
“Bir tarafta CHP, yanında MHP... Onun yanında BDP!!. Onun da yanında İmralı!..”
Yani şöyle oluyor...
CHP ve MHP, İmralı başkomutanı(!) Apo ile işbirliği halinde!..
Yanisinin de yanisi, Apo böyle rahat rahat açılıp saçılabiliyorsa, CHP ve MHP ile işbirliği halinde açılıyor..!
Karşılarında da kim var?..
Tayyip..!
Kim diyor bunu?!!
Tayyip!..
Ne diyor?..
“Karşımızda o dönemde CHP, MHP, BDP, PKK ve İmralı vardı.” diyor...
Başka ne diyor?..
“Türkiye kalkınmaya başladığında, demokratikleşme dönemlerinde terör örgütü devreye giriyor...”
Türkiye kalkınıyor ya, tabii aynı zamanda da demokratikleşiyor!.. Demokratikleşmek için ne yapıyor?!. Anayasa’yı “uygun” hale getirmeye çalışıyor!.. (Neye uygun?.. Ali Dibo işlerinin hesabının sorulamayacağına, “padişaha” sürekli başkanlık imkanı sağlayacağına uygun!..
İşte bunları önlemek için PKK saldırıyor!!.
Saldırırken de kimle işbirliği gözleniyor?..
CHP ve MHP ile!..
Olursa bu kadar olur, siyasi dehanın ürünü, batan geminin malları...
İşte gene buldu, o ateş gibi üstün zeka, siyasi muarızlarını ters köşe yapacak sloganı... CHP ve MHP, Apo’nun işbirlikçileriydiler...
APO’ya “Sayın Apo” diyen CHP ve MHP idi zaten!..
“Açılım” tezgahı başlatılırken, Apo’nun adamlarını Bakanlık Makamına çağırtıp iki Bakanla Apo ile pazarlık eden de MHP ve CHP’ydi!..
Kandil’den eşkıyaları askeri üniforma ile Habur’a transfer eden, onlara orada özel mahkeme kuran da CHP ve MHP’ydi..
Kapama tezgahı ile, Apo’nun iki adamını dışarıda bırakıp tüm uzantıları ile TBMM varlığını devam ettiren, BDP zeminini ayakta tutan da MHP-CHP’dir zaten!.. Habur’a, işgal öncüleri olarak gelen, zafer çığlıkları atan PKK’lıları görüp “güzel manzara” diye yorumlayan da CHP ve MHP!..
“Biz buraya teslim olmaya değil, savaşımızı sürdürmeye geldik” diye meydan okuyan PKK’lıların ifadelerini, yönlendirilmiş görevlilere “usulüne uygun” hale getirtip, serbest kalmalarını sağlayan, onları “içerdeki PKK’lılar” halin getiren de CHP-MHP dir!..
“Açılım” yapacağız diye yandaş toparlamak için, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel yapısına karşı duruşu olan, (zenginleştirilmiş güç sahibi yapılmış) akademisyen, gazeteci, şarkıcı, türkücü, sporcu, müteahhit kimlikleri toparlayıp şehit cenazeleri üzerinde siyaset geliştirenler de MHP ve CHP’dir!..
Anayasa görüşmeleri sırasında, Apo’nun TBMM’ye sürdüklerinden destek almak için onlarla gizli görüşmeler yapan da MHP ve CHP’lilerdir!..
Bu görüşmelerde, İmralı’ya danışan adamlarına “ayağınıza düşen iktidardan benimle muhatap olmasını isteyin, özerklik talep edin” talimatı veren APO’ya olur diyemedikleri için BDP ’den “Bizi kandırdın sözünde durmadın” diye tepki gören de MHP ve CHP’dir...
ABD’nin “Sen Barzani ile ittifak yap, Apo’dan çekinme PKK’ya dal, Barzani üzerinden açıl, cemaat de yardımcın olsun” reçetesini alan da MHP ve CHP’dir!..
Bu durumda Tayyip, büyük bir ulusalcı milliyetçi dava adamıdır ki tam Ergenekonluktur !..
İçi yanmaktadır, yanık içini de, “Şehitlerimin acısını yüreğimde hissediyorum. Dert adamı söyletir. Türkiye’ye yönelik alçakça saldırılara karşı sizlerin aracılığıyla aziz milletime seslenmek istiyorum. Terör örgütü ne kadar kanlı bir oyunun parçası olduğunu gözler önüne sermektedir...” diye yansıtmaktadır..
Zaten, “Şehitlere kelle” diyen de CHP ve MHP’dir.. Şehit cenazesine gidemeyen, bu durumu, “gemi şehitleri” ile telafi eden Başbakanımız inşallah cumhurbaşkanı olacaktır...
Önce referandumu, ardından erken seçimi bir halletsin..
Tayyip, her seçim öncesi böyle oluyor!..
Milliyetçi..! “Açılım” dalgasının kendisini aşağı çektiğini görünce ne yapsın!? Milliyetçi olsun ki, “taban” onu gönül rahatlığı ile “Köşke” taşısın!..
Yerine de “Abdullah kardeşim” iner aşağı olur biter!.. CHP-MHP-Apo ittifak olmuşlar Tayyip’e karşı!..
“Öyle valla, çek şurdan bir ballı ihale de hazmı kolay olsun!..” 

Yazarın Diğer Yazıları