Adana sıcağında İYİ Parti rüzgarı esti

İYİ Parti teşkilatlarının uzun zamandır Türkiye genelinde hayata geçirdiği ve vatandaşla görüşerek sorunlarını dinlediği “Anlat Hemşerim” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Adana sıcağında İYİ Parti rüzgarı esti

Ömer Murat Zor - YENİÇAĞ / Adana Temsilcisi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener''in Türkiye genelinde devam ettiği esnaf gezilerine eş zamanlı olarak parti teşkilatları da ülke genelinde halkla yüz yüze görüşmeye devam ediyor.

İYİ Parti Adana milletvekilleri İsmail Koncuk ve Mehmet Metanet Çulhaoğlu il teşkilatı ile birlikte Adana''nın boğucu sıcağına rağmen merkez ilçeler ve yaylalarda çalışmalarına devam etti.

İsmail Koncuk yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi:

“Tüm zorluklara rağmen Türkiye Cumhuriyeti siyasetinde yeni bir çığır açan siyasetlerini seviyeli bir noktaya getiren ve korku duvarlarını yıkarak birçok partinin kurulmasına yol açan partiyiz. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi geri getirme konusunda ısrarlıyız bunun dışındaki sistemlerin diktatörlük anlamına geldiğini iddia ediyoruz. Bugün yaşanan tek adam yönetimi sisteminin Gazi Mustafa Kemal Atatürk''ün yüz yıl önce kurduğu sistemi yok etme anlamına geldiğini ifade ediyoruz.

Yapıcı muhalefet sorumluluğumuzun bilinciyle hareket etmekteyiz. Halkımızın sorunlarını dinliyor ve çözüm projelerimizi ona göre yönlendiriyoruz.

Önümüzdeki seçimde iktidara geleceğimiz konusunda tereddütümüz yoktur. Bir yandan iktidarın sık sık gündem değiştirme çabaları ile mücadele ederken diğer yandan iktidarımızda Türkiye Cumhuriyeti''nin içinde bulunduğu sıkıntılardan en hızlı şekilde nasıl çıkacağına dair çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Türkiye''nin tek umudu İYİ Parti’dir iktidar çok yakın, az kaldı.”

Mehmet Metanet Çulhaoğlu ise şöyle konuştu:

“Siyasetçinin görevi temsil ettiği insanlara hizmet etmek ve onların geleceğine destek sağlamaktır. Türkiye''de çiftçi köylü memur üretici sanayici esnaf ve toplumun tüm kesimi için dayanılmaz bir hal alanı ekonomik ortamın yanında işsizlik EYT enflasyon ve birçok konuda iktidarın artık sorunların altından kalkamadığı ortadadır.

Liyakatın tamamen ortadan kalktığı bu dönemde yılmadan yorulmadan sorunları dinleme ve çözüm üretmeye devam edeceğiz.”

İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu da, “Milletvekillerimiz ve teşkilatlarımızla sahadayız. Sıcak soğuk yağmur çamur demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Genel başkanımız sayın Meral Akşener''i örnek alıyoruz. Partimizin Türkiye''nin tek çıkış yolu olduğunun bilinci ile hareket ediyoruz. Adana''nın bu kavurucu sıcaklarına rağmen bizden desteklerini esirgemeyen tüm parti yetkililerine ve teşkilatıma teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar