Yıldırım: "2 genel başkanları var"

Yıldırım: "2 genel başkanları var"
Başbakan Yıldırım, "Gün, ülkeye sahip çıkma günüdür. Ülkemiz üzerinde emperyal güçlerin büyük oyunları var." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım Çankırı mitinginde halka hitap etti. Başbakan Yıldırım'ın konuşması satır başlarıyla şöyle:

"15 Temmuz alçak darbe girişimi gecesi Çankırı'daydım. O darbenin bastırılmasını Çankırı'dan yönettik. Onun için Çankırı o gece meydanlardaydı. O gece ayyıldızlı bayrağı indirmediniz. Ezanları dindirmediniz. Alçaklara hak ettikleri cevabı verdiniz. Çankırı oyuna gelmez. Türkiye'nin menfaatini her şeyin üzerinde tutar. Türkiye'nin tadı tuzu Çankırı'dan sorulur. Türkiye'nin sofrasında Çankırı'nın tuzu vardır. Sizler Türkiye'yi daha büyük hedeflere taşıma davamıza her zaman destek oldunuz,

Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye diyerek yetkiyi bir kez daha AK Parti'ye verecek miyiz? Biliyorsunuz bir yapım ittifakı var, bir de yıkım ittifakı var. Yapım ittifakı Cumhur İttifakı'dır. Cumhur İttifakı, Yenikapı ruhunun adıdır. FETÖ'ye karşı, teröre karşı, her türlü darbeye karşı ay yıldızlı bayrağı yere düşürmeyen ittifakın adıdır. Cumhur İttifakı'nı Meclis'e en güçlü şekilde hazır mı Çankırı?

'Ülkemizin güneyinde bir terör devleti kurdurmak istiyorlar'

Cumhur İttifakı'nda AK Parti var, MHP var. Onun için değerli kardeşlerim gün ülkeye sahip çıkma günüdür. Bakın ülkemiz üzerinde emperyal güçlerin büyük oyunları var. Ülkemizin güneyinde bir terör devleti kurdurmak istiyorlar. Kürtlerin, Kürt vatandaşlarımızın kanıyla, canıyla orada bir yapay terör devleti kurdurmaya çalışıyorlar. Çankırı Türkiye'nin birliğinin, kardeşliğinin teminatı Çankırı, buna izin verir mi? Bütün şer güçlerini, terörü yok edinceye kadar bu mücadelemiz sürecek. 

Adaylar meydana çıktı. Vaatler, yalanlar, dolanlar milletin başı dönüyor. Onlar konuşur AK Parti yapar. Adamlar da ne yapsın, şaşkın. 'Yol vadetsek' deseler, 'bunu yapmışlar'; köprü, bu da yapılmış; hastane, bu da yapılmış; fabrika, bu da yapılmış; hava alanı, bu da yapılmış... Söyleyecek bir şey bulamıyorlar, 'Bu AK Parti ile uğraşmayalım, yalan söyleyelim' diyorlar. Sonra bir şey bulamıyorlar, 'Biz en iyisi mi bunların yaptıklarını yıkalım' diyorlar. Bunlar yıkım ekibi. Çankırı siz bunları iyi tanırsınız. Çankırı'da dikili bir ağaçları, hizmetleri var mı bunların? Şu İn Dağı dile gelse de konuşsa, o kıvrım kıvrım virajlar, Ilgaz Tüneli dile gelse de konuşsa. Bu ülkeye hizmet aşkımızı Çankırı çok iyi bilir. Yarenler diyarı çok iyi bilir.

Çankırı Türkiye'nin gücüne inanıyor, AK Parti'ye, Cumhurbaşkanına güveniyor. Neyin iyi olduğunu, neyin olmadığını çok iyi biliyor. Çünkü Çankırı yarenler, yiğitler diyarıdır. Çankırı 16 yıl boyunca bizimle beraber Türkiye'yi 3 kat büyütmek için verdiğimiz mücadelede hep beraber oldu. Recep Tayyip Erdoğan'a, bu kutlu yürüyüşe hep sahip çıktı. Allah sizden razı olsun. 

Eskiden bu CHP'nin bir Genel Başkanı konuşurdu. Şimdi 2 tane Genel Başkanı var. Ayrı tellerden aynı türküyü söylüyorlar. 'Şunu yaptırmayacağız, bunu kapatacağız, ötekini satacağız'. Birisi diyor ki, 'FETÖ'yü Amerika'dan doğru dürüst istemediler'. Genel Başkanları da diyor ki, 'İstemişler'. Yahu kardeşim millet sizinle mi uğraşacak. Bu milletin yüzünü güldürecek, ülkeyi ileri taşıyacak hiçbir projeniz yok mu? 'Yerli araba projesini iptal edeceğim', 'Külliyeyi yıkacağım', 'Kanal İstanbul'u yaptırmayacağım'. Dilin zekatı hayır konuşmaktır. Siz hiçbir şekilde bu milletin hayrına, faydasına olacak bir işe hazır değil  misiniz? Tek dertleri var bunların. Çankırılılar iyi dinleyin, bunların bir tek derdi var. Bu adayların tamamı, birisi ayağını kaldırıyor, diğeri aynısının üstüne basıyor. 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indirelim gerisi ne olursa olsun'. 'AK Parti'yi durduralım, gerisi ne olursa olsun'. Yok, yağma yok. Yarenler diyarı Çankırı buna izin verir mi? Vermez.

Siyaset fikirle, hizmetle, projeyle olur. Böyle atıp tutmakla olmaz. Eğer Sayın Muharrem İnce, bir şeyler yapmak, siyaset de yol almak istiyorsa, dönsün Türkiye'nin 16 yıllık gelişimine bir baksın. Nereden nereye gelmiş bunu bir görsün. Biz 16 yıl boyunca ülkemizi bir baştan bir başa bölünmüş yollarla donattık. İşte Çankırı-Karabük, Çankırı-Ankara, Kırıkkale-Çankırı-Kastamonu yollarının eski ve yeni halini biliyorsunuz değil mi? Nereden nereye geldik? Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde çok büyük hizmetlere imza attık.

  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.