Yıldırım: "Bir daha darbe girişimi olursa..."

Yıldırım: "Bir daha darbe girişimi olursa..."
Başbakan Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun KHK eleştirilerine tepki gösterirken ""Bir daha darbe girişimi olursa vatandaşlar sokağa çıkmasın mı?" diye sordu.

Yıldırım,  olağanüstü hal (OHAL) uygulaması kapsamında çıkartılan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'de (KHK) geçen 'Bir vatandaş, terör eylemlerini ve devamı niteliğindeki eylemleri bastırmak için harekete geçerse… yargılanmaz' ifadelerini eleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

'GÜTTÜĞÜ 3 KEÇİ, ISLIĞI DAĞI TAŞI DELDİ'

AK Parti Burdur il kongresine katılan Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"Son günlerde bir tartışma var. Önüne gelen konuşuyor. Neymiş, biz bir düzenleme yapmışız, vatandaşları korumaya almışız. Ne yapacaktık, darbeye karşı alçakların karşısına hayatını koyan insanlara "Niye gelip darbeyi önlediniz?" mi diyecektik. Burdurluların güzel bir lafı var. Güttüğü 3 keçi, ıslığı dağı taşı deldi geçti. Kılıçdaroğlu'nunki da aynı buna benziyor. Ne var bunda? Bir daha darbe girişimi olursa vatandaşlar sokağa çıkmasın mı? Başarılı olsaydı, onu mu istiyorsunuz?"

'TÜRKİYE'Yİ İŞGAL ETMEK İSTEYENLERE DİRENMEK GÖREVDİR'

"Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi işgal etmek isteyenlere, Meclis'i bombalamak, hükümeti alaşağı etmek, kurumları silah zoru ile ele geçirmek isteyenlere direnmek bir görevdir, bir meşru müdafaadır. Türkiye milleti de bunu en güzel şekilde yapmıştır. Kanunsuz emir veren, o emir ülkeyi yıkmaya yönelikse ona karşı çıkan bir kahramandır. Darbeci komutana itaat edeceksin, suç işlemesine fırsat vereceksin. Bu zihniyete göre vatandaşa kurşun atmayan asker suç işlemiş oluyor. 

Hukuki düzenlemede hiçbir sorun yok, hiçbir belirsizlik yok, düzeltmeyi gerektirecek bir durum da yok. Ama mesele iş yapmak, vatandaşın sorununu çözmek değil, vatandaş üzerinden polemik oluşturmak, siyaset yapmak. Böylece akılları sıra vatandaş bir daha darbe işine hiç karışmasın, darbecilerin ekmeğine yağ sürülsün. 81 milyon vatandaşımızın hukukuna sonuna kadar sahip çıkacağız, yağma yok."

İlgili Haberler
Yandaş yazar Abdullah Gül'ü hedef aldıBahçeli: "KHK'yı eleştirenler Cahil değilse, Türkiye'ye husumet beslemekteler"Yandaş yazardan AKP'ye OHAL ve KHK eleştirisi
  • Yorumlar 29
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş