Yıldırım, "İstikbalimizi kurtaracak..."

Yıldırım, "İstikbalimizi kurtaracak..."
Başbakan Binali Yıldırım, Tokat'ta düzenlenen mitingde halka hitap ediyor. Programı canlı yayınımızdan takip edebilirsiniz.

AKP Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin tarihi Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde, konuşması öncesinde kürsüye gelin ve damatla çıktı. Başbakan Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile yeni evli çifte mutluluk diledi.

Daha sonra konuşmasına başlayan Yıldırım, evliliğe hazırlanan çifti işaret ederek, "Yiğidolar, bugün bu iki gencimizin mutlu günü. Sivas, 24 Haziran da Türkiye'nin mutlu günü." diye konuştu.

Sivaslıların Ramazan Bayramı'nı tebrik eden Yıldırım, bayramın ülkeye, millete, İslam alemine huzur, barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu.

Sivas'ı "tarihi şanla şerefle yazılı şehir" olarak nitelendiren Yıldırım, Sivas'ın, 1936'da Türkiye'nin ilk yerli uçağını üreterek ülkenin ufkunu açan Nuri Demirağ'ın şehri olduğunu söyledi.

Yıldırım, "O günkü CHP zihniyeti, Nuri Demirağ'ın uçak fabrikasını kapattı. Nuri Demirağ, 8 uçağı yurt dışına satmıştı, batırdılar, fabrikasını kapattılar. Şimdi CHP'nin adayı da aynı şeyi söylüyor. 'AKP ne yaptıysa yıkacağım.' diyor. Yiğidolar, gün bugündür, gününü göstermeye var mısınız? Bunlara sandıkta hak ettikleri dersi verecek misiniz?" ifadelerini kullandı.

Sivas'ın, ömrünü büyük Türkiye davasına adayan şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehri olduğunu anımsatan Yıldırım, Milli Mücadele kararının burada verildiğini anlattı.

24 Haziran seçimlerine işaret eden Yıldırım, vatandaşlara, "Türkiye'nin lideri, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan'ı cumhurbaşkanı seçecek misin? Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye için var mısın Sivas? Cumhur İttifakı'na, AKP'ye güçlü destek verecek misiniz? Birliğimiz, dirliğimiz, kardeşliğimiz için bu kutlu yürüyüşte bizimle beraber misiniz?" sorularını yöneltti ve "evet" karşılığını aldı.

Yıldırım, "Sivas Kongresi için buraya gelen delegeler ne demişti? 'Kuvayımilliye amil, milli iradeyi hakim kılmak esastır.' Bizi bu yollara düşüren, şehir şehir, meydan meydan gezdiren de aynı ruhtur Kuvayımilliye ruhudur. Dün ecdadımız Kuvayımilliye ruhuyla Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolu açtı, istiklalimizi, bağımsızlığımızı kazandı. Bugün de millet olarak biz istikbalimizi kurtaracak yeni bir değişimi gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

  • Yorumlar 17
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.