Yılmaz Tatlıses kimdir? Yılmaz Tatlıses neden öldü?

İbrahim Tatlıses'e soyadını veren müzisyen Yılmaz Tatlıses hayatını kaybetti. Peki, Yılmaz Tatlıses kimdir? Neden öldü? İşte detaylar

Yılmaz Tatlıses kimdir? Yılmaz Tatlıses neden öldü?

Yılmaz Tatlıses kimdir? Yılmaz Tatlıses neden öldü?

İbrahim Tatlıses'in meşhur olmasında soyadını vererek büyük katkıda bulunduğu Yılmaz Tatlıses'in hayatını kaybettiği öğrenildi. Peki Yılmaz Tatlıses kimdir, neden öldü? İbrahim Tatlıses'e soyadını neden ve ne için verdi? Tüm detaylar haberimizde. Yılmaz Tatlıses'in ölüm haberini felaket tellalı olarak bilinen Onur Akay duyurdu. Akay, "İbrahim Tatlıses’e soyadını veren ünlü şarkıların söz yazarı ve bestecisi Yılmaz Tatlıses’i kaybettik. Nuri Sesigüzel’den İbrahim Tatlıses’e, Müslüm Gürses’ten Ferdi Tayfur’a ve Zeki Müren’e kadar çok sayıda ünlü isim tarafından şarkıları okunan ses sanatçısı, söz yazarı ve besteci Yılmaz Tatlıses, Ekim ayında Ayvalık Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. 73 yaşındaki değerli sanatçımız, KOAH hastalığına yakalanmış ve akciğerleri iflas etmişti.” ifadelerini kullanarak Tatlıses’in hastanede çekilmiş fotoğrafını da yayınladı.

YILMAZ TATLISES KİMDİR?

Zeki Müren, Gönül Akkor, Adnan Şenses, Müslüm Gürses, Seyfettin Sucu gibi efsane sanatçılar tarafından şarkıları okunan Yılmaz Tatlıses’in, yeni nesil sanatçılar tarafından da şarkıları okundu ve tıklanma rekorları kırdı. Mavi Mavi, Seni Sevmeyen Ölsün, Ağla Gözlerim, Hatıran Yeter gibi bir döneme damga vurmuş şarkılarda söz yazarı veya besteci olarak imzası yer alan Tatlıses’in, geçtiğimiz aylarda ‘Hatıran Yeter’ isimli bestesine ‘Zakkum’ tarafından klip çekilmiş ve 40 milyonun üzerinde izlenmişti. 2016 yılında ise Yılmaz Tatlıses’in ‘Bu Şehrin Geceleri’ isimli bestesine, Serkan Kaya tarafından klip çekilmişti.

YILMAZ TATLISES NEDEN ÖLDÜ

73 yaşındaki Yılmaz Tatlıses KOAH hastalığına yakalanmıştır. Akciğeri iflas etmiştir.
tatli.png

İBRAHİM TATLISES'E SOYADINI NASIL VERDİ

70'li yılların ortasında inşaat işçiliği, demir ustalığı ve leblebicilik gibi işler yapan İbrahim Tatlıses, 80'lerin başında kendisini şöhret basamaklarını tırmanırken buldu. Gerçek adıyla İbrahim Tatlı, İstanbul'a geldiğinde müzisyen Yılmaz Tatlıses ile tanıştı ve Tatlı olan soyadını Yılmaz Tatlıses'in tavsiyesiyele Tatlıses olarak değiştirdi. Müzik çevrelerince çok özel kabul edilen sesi sayesinde kısa zamanda İstanbul'da sahne almaya başladı.

Öne Çıkanlar