Zoom'un değeri bir günde yüzde 14 düştü

Zoom'un değeri bir günde yüzde 14 düştü
Corona virüs (Covid-19) salgını döneminde kullanıcı sayısını 10 milyondan 300 milyona çıkaran Zoom hisseleri bir günde yüzde 14'lük bir düşüş yaşadı

İlk olarak 2019'un son günlerinde ortaya çıkan ve Dünya genelinde 1.5 milyona yakın kişinin hayatına mal olan korona virüs  salgını çalışma alışkanlıklarımızı da radikal bir biçimde değiştirdi.   

Korona virüs salgını nedeniyle dünyanın dört bir yanında on milyonlarca kişi evden çalışmaya başladı. İnsanların evden çalışmaya başlaması ile birlikte ise online toplantılar yapabileceğiniz uygulamalar kısa süre içinde hatırı sayılır bir popülariteye ulaşmış durumda.   

O uygulamalardan en dikkat çekici olanı Zoom. 9 yıl önce kurulan ve aralık 2019’da 10 milyon kullanıcıya hizmet veren uygulama kısa sürede 300 milyon kullanıcı rakamına ulaştı. 

Ancak Zoom son günlerde alışkın olduğumuzun aksine kötü haberler ile gündemde. Zoom'un  hisseleri salı günü yüzde 14 düşüş yaşayarak şirketin tarihinin en kötü gününü yaşamasına neden oldu. 

CNBC'de yer alan habere göre, bu düşüş, platformun üçüncü çeyrek beklentilerini tutturmasına rağmen kullanıcı sayısındaki artışın yavaşlama trendine girmesi sonrası meydana geldi. 

Aynı habere göre, Zoom üçüncü çeyrekte gelirini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 367 oranında artırdı. Ancak yatırımcıların Zoom'un  uzun vadede 2020 yılındakine benzer bir kullanıcı artışına erişemeyecek olması düşüş trendinin fitilini ateşledi. 

Korona virüs pandemisinden en karşı çıkan platformların başında gelen Zoom'ın hisseleri sadece 2020 yılında yüzde 500 arttı.

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58