Bahçeli'den OHAL açıklaması!

Bahçeli'den OHAL açıklaması!
Bahçeli, Ramazan Bayramı'nın 2. gününde partililerle bir araya geldi. Bayramlaşmanın ardından gündeme dair açıklamalarda bulunan Bahçeli,"OHAL uzatılmalıdır. Herkes haddini bilmelidir. 15 Temmuz'a kimse örtülü olarak sahip çıkmamalıdır" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;

Türkiye, Parlamanter Demokrasi'den Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş sağlamıştır. Referandumun halkımız tarafından kabulü ile bu yasallaşmış, şimdi uygulama aşamasına geçilmiştir. TBMM'nin verimli çalışabilmesi için içtüzük üzerinde bir uzlaşı sağlamak suretiyle gerçekleştirilmeli, bunun yanında uyum yasalarına öncelik verilmelidir. Bütün bunlar yapılırken, PKK ve FETÖ terör örgütleri ile mücadele hiçbir şart altında ihmale uğratılmamalı, gevşetilmemelidir. Bir yıla yaklaşan süre içerisinde teşhis konularında çaba sarfedilirken Türkiye'de de çok şeyler olmaktadır.

"OHAL DEVAM ETMELİDİR"

15 Temmuz vahşice bir darbe teşebbüsüdür. Etkisini ortadan kaldırabilmek için OHAL uygulamasına geçilmiştir. OHAL devam etmelidir. OHAL'i özgürlüğe karşıt gibi algılayarak tamamen ortadan kalkmasını isteyenler 15 Temmuz'un tesir alanı üzerinde tarafgir olanlardır. CHP kendisine çeki düzen vermelidir, sözlü sazlı adalet arayışı ile gösteri yapmaya gerek yoktur. Bu anlayışla MHP hassasiyetini korumaktadır. Uyarılara dikkat çekmek istemiyorlarsa kendilerinin bileceği bir iştir. Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Tekrar bayramınızı tebrik ediyorum. 

BOLU DAĞI'NA GİDERKEN MİLLETİYLE PAYLAŞSIN

(Kılıçdaroğlu'nun Berberoğlu iddiası) 3 oda nasıl tanzim edilmiş bir bildiği varsa, Bolu Dağı'nda İstanbul'a giderken milletiyle paylaşsın. 

GELECEKTE ALMANYA OLMAYACAK

(Almanya'daki G20 Zirvesi öncesi Türk-Alman ilişkileri) 2 devlet arasında yakışık almayan bir tutum olur bu. Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlü bir devlettir. Oyun oynamasınlar. Gelecekte de Türkiye vardır, belki Almanya, AB olmayacaktır. 

İlgili Haberler
Bahçeli'den uyum yasalarına destek açıklaması
  • Yorumlar 55
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş