"Sınır dışı edilen Suriyeli sayısı... "

"Sınır dışı edilen Suriyeli sayısı... "
Son dönem Suriyelilerin karıştığı olayların gündem egelmesi ve atran tepkinin ardından Hükümet'ten art arda açıklama geliyor. Bu kez İçişleri Bakanı Soylu, suça karışan 23 bin 215 Suriyelinin sınır dışı edildiğini açıkladı.

Suriyelilerin karıştığı olaylar son zamanlarda daha çok dikkat çekmeye başladı. Toplumun tepkisi de arttı. Hükümet'ten yapılan ilk açıklamalar ise tepkilere yenilerini eklemişti. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın Suriyeliler olmasa, fabrikalarımızın çalışmayacağı şeklindeki sözleri eleştirilere neden olmuştu. 

Tepkilerin ardından Hükümet'ten art arda gelen açıklamalar da dikkat çekiyor. 

Bu kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan şu ana kadar suça karışan 23 bin 215 Suriyelinin sınır dışı edildiğini duyurdu. 

Vi̇layetler Evi̇'nde düzenlenen "Göç İdaresi̇ Genel Müdürlüğü İsti̇şare Toplantısı"na katılan Soylu, şunları söyledi:

"Sadece insan hakları bağlamında değil kamu güvenliği bağlamında da ele alınan bir konu. Bizi eleştirdiler, Suriye'den Türkiye'ye gelen bilim insanlarını kaçırıyorlar diye. Bütün hepsini Avrupa alacak sonra biz Suriyeli göçmenlere sahip çıktık diyecekler. Bu konunun her bir tarafıyla ilgilendik. 

Sadece 23 bin 215 Suriyeli kardeşimiz suça bulaştıkları için sınır dışı edildi. Adli makamlar bu konuda gerekli makamı verdiği için sınır dışı edildiler. Her birimizin sorumlulukları var. Bu adımları atmak bizim temel görevimizdir."

"HADDİNİ AŞAN OLURSA..."

Başbakan Binali Yıldırım, Suriyelilere yönelik tepkilerle ilgili dün açıklama yaparak, "Haddini aşan olursa sınır dışı ederiz" ifadesini kullanmıştı.

İlgili Haberler
Okul servisinde kaçak göçmenYıldırım: "Suç işleyen sınır dışı"Suriyeli sayısını İçişleri Bakanlığı bilmiyorsa!Kaynak: "Suriyeliler olmazsa, fabrikalarımız durur!"
  • Yorumlar 18
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş