Ece Üner'den olay YKS yorumu: Milyonlarca gencin sesi oldu

Ece Üner'den olay YKS yorumu: Milyonlarca gencin sesi oldu
Show TV Ana Haber sunucu Ece Üner'in tarihi değişen YKS sınavı hakkında söylediği sözler gündem oldu. Üner, "Genç Farsça bir kelime, hazine demek, hazineye kıyılır mı hiç?" ifadelerini kullandı.

Show TV Ana Haber sunucusu Ece Üner tarihi değişen YKS tarihine ilişkin haber bülteninde değerlendirmelerde bulundu. Üner, sözleriyle milyonlarca öğrencinin sesi oldu. 

Üner, "39 yaşındayım ve hala haftada bir kez sınava hazırlanamadığım ve yetişemediğim kabusunu görerek uyanıyorum. Sınav tarihi değişikliği travmasını atlatamadım. Eğitim sistemi de tıpkı hayat gibi tam 'Cevapları buldum' dediğin de sorular değişiyor. Korona sürecine sosyal mesafe koymak kadar, ruhsal mesafe koymak da zor. Bu süreci atlatmak psikolojik olarak zorlayıcıyken bir de bu süreçte ailenizde birileri koronayla mücadele ederken sınavlara hazırlandığınızı ve tarihlerin birkaç kez değiştiğini düşünün. Üstelik bırakın ayları, anları hesaplarken şimdi tarih geri alındığı için benim yaşadığım travmanın mislini düşünün.'Genç Farsça bir kelime, hazine demek, hazineye kıyılır mı hiç?" ifadelerini kullandı.

Üner'in bu sözleri sosyal medyada gündem olurken çok sayıda kişi de destek verdi.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58