Erdoğan, "Uzaya nasıl ulaşırız bunun çalışmalarını yapıyoruz"

Erdoğan, "Uzaya nasıl ulaşırız bunun çalışmalarını yapıyoruz"
Kocaeli'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uzaya nasıl ulaşırız bunun çalışmalarını yapıyoruz" dedi. Erdoğan'ın bu sözleri Enerji Bakanı Albayrak'ın açıklamalarını akıllara getirdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'nde partililere hitap etti. Erdoğan, buradaki açıklamalarında CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve muhalefete yüklenirken, "Biz şu anda uzaya bir an önce nasıl ulaşırız bunun çalışmalarını yapıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Erdoğan'ın bu açıklamaları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın sözlerini akıllara getirdi.

Albayrak, "Cumhurbaşkanımız Ay'a kadar 4 şeritli yol yapacağım dese, Vallahi inanırız" diyen partililer olduğunu söylemişti. Albayrak, "Geçenlerde seçmen vatandaşlarımızla konuşurken, biri dedi ki, "Vala Ak Parti'ye o kadar güveniyoruz ki Sayın Bakanım. Cumhurbaşkanımız çıksa, şuradan Ay'a kadar 4 şeritli yol yapacağım dese, Vallahi inanırız" ifadelerini kullanmıştı.

Sert sözlerle muhalefete yüklenen Erdoğan, "Adamın dediği ne biliyor musun? 'O' diyor 'kek verecek', 'ben de' diyor 'fabrikada işçi alacağım.' İnanıyor musunuz? Ya sizin hayatınızda böyle bir şey olmamış ki. Siz Nuri Demirağ'ın, rahmetli uçak fabrikası yapan Sivaslı Nuri Demirağ'ın uçak fabrikasını kapatıp gaz ocağı fabrikasına çevirdiniz. Ya CHP budur, CHP budur. Kime yutturacaksınız? Sizin bu ülkede dikili ağacınız yok" dedi.

"Bay Muharrem, 'Kanal İstanbul'a karşıyım.' diyor. Kafaya bak, kafaya. Yok, ufuk yok" diyen Erdoğan, "Daha şurada geçenlerde bir gemi Boğaz'da yalıya çarptı. Bu tanker olsaydı Allah muhafaza aylarca orada yangın olurdu. Kafası basmıyor, genel başkanının da basmıyor. Bu CHP'nin tarihi böyle" ifadelerini kullandı.

"UZAYA BİR AN ÖNCE NASIL ULAŞIRIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Tek parti CHP'si yıllarında milleti bunlar inim inim inlettiler. Kalkınma hamlemizi durdurdular. Bu ülkede 18 yıl boyunca Allah-u ekber nidasını minarelerimize çok görenler, şimdi yeni baskıların, yeni yıkımların hesabını yapıyorlar. Bunlar ezanı Türkçe okutanlar değil mi?

Kocaeli şu dersi verin be, ama bambaşka verin. Şimdi ortaya çıkan başkaları var, hepsine verin. 

Bizim altın klozetle ne işimiz var? Bunlar sarı pirinçle altını karıştırıyor. Bunlarda cehalet diz boyu. Bu altın değil mesela pirinç, ama onlar bunu anlamaz. Niye? Cehalet..

Tesla'nın sahibi Elon ziyaretimize geldi. Sana gelmedi Muharrem. Niye bize geldi, bu adamla iş yapılır diye geldi. Biz şu anda uzaya bir an önce nasıl ulaşırız bunun çalışmalarını yapıyoruz."

İlgili Haberler
"Erdoğan tükenmişlik semdromu yaşıyor"Erdoğan: "Biz bir numarayız, Amerika gerimizde"Albayrak, "Ay'a yol yapacağız desek inanacak seçmenimiz var"
Etiketler: , , ,
  • Yorumlar 17
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş