Ali Babacan FETÖ kumpası Ergenekon ve Balyoz için böyle konuştu: Hepsinin ak pak suçsuz denilmesine karşıyız

Ali Babacan FETÖ kumpası Ergenekon ve Balyoz için böyle konuştu: Hepsinin ak pak suçsuz denilmesine karşıyız

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ergenekon- Balyoz kumpas davaları hakkında tartışmaya neden olacak açıklama yaptı. Ali Babacan, kumpaslarla ilgili "Hepsinin ak pak suçsuz denilmesine karşıyız" ifadesini kullandı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ergenekon ve Balyoz Davaları hakkında üzerinden yeni bir tartışma açtı.

FETÖ’cü yargı mensuplarının uğraştı diye tüm yargılanan insanların masum olamayacağını söyleyen Babacan, şu şekilde konuştu:

"Dolayısı ile bütün bu süreçlerin adına Ergenekon Balyoz deyin ne olursa olsun bunların bağımsız ve tarafsız yargı süreçlerinden geçtikten sonra ancak biz şöyledir ya da böyledir diyebiliriz.

Böyle silmece, bunların yani FETÖ’nün etkisi altındaki yargının uğraştığı bir Ergenekon ve Balyoz sürecine de biz karşıyız. Ama sırf FETÖ’cüler uğraştığına göre bunların hepsi ak pak suçsuz insanlardır demeye de karşıyız. İkisinin de yanlış olduğunu düşünüyoruz. Bağımsız ve tarafsız yargı eli ile incelenmedikçe bu süreçlerin hiçbirisine doğru ya da yanlış demenin biz doğru olmadığını düşünüyoruz."

ERGENEKON’DAN TUTUKLANAN TEĞMEN TEPKİ GÖSTERDİ

Ergenekon Davası''ndan tutuklanan Memleket Partisi eski Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Babacan’ın sözlerine tepki göstererek, "Ali Babacan Ergenekon, Balyoz kumpaslarıyla ilgili beraatlerden hayli rahatsız olmuş. ‘FETÖ’cüler uğraştığına göre bunlar suçsuz insanlardır denmesine karşıyız’ diyerek Türkçe Olimpiyatlarındaki gibi Fetöye selam çakmış. İktidarınızda yine yargılar yine cevabınızı alırsınız!" ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler