MasterChef'in yıldızı da Survivor'da yarışacak. Büyük heyecan başlıyor

MasterChef'in yıldızı da Survivor'da yarışacak. Büyük heyecan başlıyor
MasterChef Türkiye yarışmasının yıldızı Emir Elidemir, Survivor 2021 yarışmasında Dominik'te olacak. 9 Ocak 2021 Cumartesi günü başlayacak Survivor 2021'de yarışacak ilk ismin Cemal Hünal olacağı açıklanmıştı. Aşk-ı Memnu dizisinde Bülent karakterini canlandıran Batuhan Karacakaya da yarışmada ter dökecek. Basketbolcu Şaziye İvegin Üner da kadroda yer alacak.

 

TV100'ün haberine göre, 10 gün sonra izleyenleri ekran başına kitlemesi beklenen Survivor 2021'nin kadrosu da yavaş yavaş şekillenmeye devam ediyor. 9 Ocak'ta TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayacak yarışmada Cemal Hünal ile Aşk-ı Memnu dizisinde Bülent karakterini canlandıran Batuhan Karacakaya'nın yarışacağı önceden açıklanmıştı.

Geçen sene sakatlandıktan sonra Survivor'dan zorunlu olarak diskalifiye edilen basketbolcu Şaziye İvegin Üner de sakatlığı nüksetmemesi halinde mücadele verecek. 

TV8'in sahibi olan Acun Ilıcalı, daha önce de MasterChef Türkiye'ye katılan yarışmacılardan bazılarını Survivor kadrosuna dahil etmişti. Yasin Obuz, Survivor 2020'de büyük başarı gösterince daha farklı bir yol çizmişti.

Bu yıl da MasterChef'e katılan ve başarılı olan yarışmacılar arasından bazı isimleri seçen Acun Ilıcalı, Survivor 2021'in kadrosuna MasterChef Türkiye'den bir ismi dahil etti. Henüz iddia aşamasındaki bu bilgiye göre MasterChef Türkiye 2020'yi 3. olarak tamamlayan Emir Elidemir Survivor 2021 kadrosuna dahil edildi.

Özellikle üst kas gelişimi hayli iyi olan Emir Elidemir, yarışmada milyonların gönlünü kazanmayı başarmıştı. Efendi ve sakin kişiliğiyle bilinen Emir Elidemir, bir aksilik olmadığı takdirde Survivor 2021 kadrosunda yer alacak.

EMİR ELİDEMİR KİMDİR

MasterChef Türkiye 2020 3. Emir Elidemir, 31 Ağustos 1994'te doğdu. Emir Elidemir 26 yaşındadır. Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yaptı.

Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika'da staj yapan Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin) , Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin) , Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

Emir Elidemir, MasterChef Türkiye 2020 yarışmasında 3. oldu.

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restarant'ta (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbuldaki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel'in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef'e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16 yarışmacıdan biri olmuştur.

Florida'da, Amsterdam'da stajlar yapan Emir Elidemir, bu stajlardan birisini 2 Michelin yıldızlı restoranda gerçekleştirmiştir. Emir Elidemir son olarak New York’ta çalışmıştır.

tttttt-001.jpg

a1-095.jpga2-077.jpga3-002.jpeg

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş