CHP'li Özel: Bahçeli'yi hiç kimse ciddiye almıyor

CHP'li Özel: Bahçeli'yi hiç kimse ciddiye almıyor
CHP Grup Başkanvekili Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Bahçeli'ye yüklendi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı yürüyüşle ilgili birtakım değerlendirmelerde bulunduğunu anımsattı. 

Bozdağ'ın açıklamalarının kendisine yakışacağını ama Türkiye'ye ve çağdaş bir demokrasiye yakışmayacağını belirten Özel, çağdaş demokrasilerde tepki göstermek ve protesto etmenin bir hak olduğunu, şiddete bulaşmadıktan sonra her türlü protestonun demokrasinin güçlülüğünü göstereceğini bildirdi.

"EMİR ERİ, EMİR ASTSUBAYISIN"

Özgür Özel, her fırsatta Anayasa Mahkemesine had bildirenlerin, talimat verenlerin, Anayasa Mahkemesinin aldığı kararı bile "tanımıyorum, saygı duymuyorum" diyenlerin, anamuhalefet partisinin milletvekillerini hapse koyacak kadar "küçülenler ile alçalanların" adaletten bahsetmemesi gerektiğini savundu. Özel, "Adalet bakanı, adaletten bahsediyorsa ona 'hadi oradan be' demek lazım. Hadi oradan Bekir Bozdağ, sen kim adalet kim? Sen, adaleti, askerin ayağından çıkardığı postalı, kendi ellerinizle giydirdiğiniz reisinize çiğneten bir emir eri, emir subayısın. Adaletin katilinin emir subayısın. Tek adamın posta askerisin." ifadesini kullandı. 

"MHP GERÇEKTEN MUHALEFET OLSA..."

Bir gazetecinin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Kılıçdaroğlu'na yönelik açıklamalarını sorması üzerine Özel, "MHPbir muhalefet partisi olsa bugün ülkedeki hukuksuzlukları, haksızlıkları bir yana bırakıp kendi siyasi ikbali uğrunda kör gözlerle karanlıkta ıslık çalmaya, küfür etmeye uğraşmaz." yanıtını verdi. 

Bahçeli'nin artık tuttuğu pozisyondan geri dönemediğini öne süren Özel, "Muhalefet edeceğiz diye halktan yetki aldığı halde görevini muhalefete muhalefet etmeye çevirmiş, iktidarın emir subaylığı görevini yapan ve sarayın normal değersiz bir çalışanı olarak kendisine verilen her görevi yerine getirmeye çalışan bir kişiye, 'muhalefet partisi lideri' demek mümkün değil. Olsa olsa kendisi bir muhalefet müsvettesidir." değerlendirmesinde bulundu.

Özel, her 100 MHP'liden 80'inin 16 Nisan günü kendileriyle birlikte "hayır" dediğini, bugün "hayır" demeyenlerin de yüzde 80'inin pişman olduğunu öne sürdü.  

Özel, şunları kaydetti:

"Bahçeli'nin bilmediği bir şey var. Olmayan bir şey konsolide edilmez. Arkasında kimse yok. Devlet Bahçeli, Hababam sınıfının Badi Ekrem'i gibi. Şu anda tek başına, arkasındaki herkes hayatı gördü. Ülke ve parti menfaati için doğru yere gitti. Yaptıkları tehdit vız gelir tırıs gider. Allah'tan Milliyetçi Hareket Partisi liderinin sözünü ciddiye alıp, galeyana gelecek, bir yanlış içine girecek hiç kimse yok.  

Çünkü görülüyor ki milliyetçiler gerçekten ülkelerini seviyorlar. Milliyetçiler, Türkiye'nin ve MHP'nin gelceğini düşünüyorlar. Devlet Bahçeli gibi sadece kendisini, kendi koltuğunu ve yanındaki birkaç kişinin ikbalini değil ülkeyi düşünen MHP'lilerin, Bahçeli'nin galeyanına geleceğini de tahmin etmiyoruz."

İlgili Haberler
CHP'li Yılmaz'dan, Semih Yalçın'a çok sert cevapYandaş gazeteciden Kılıçdaroğlu'na destek: 69 yaşında bir direnç yürüyüşü..Bahçeli'ye sosyal medyadan tepki: Sözde kürdistan temsilciliğine neden sessiz?MHP'li Akçay: CHP muhalefeti bizden öğrensin
  • Yorumlar 11
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş