Aralarında Kılıçdaroğlu ve Özdağ da var. 39 milletvekilinin fezlekeleri Cumhurbaşkanlığı'na gönderildi

Adalet Bakanlığı, 39 milletvekili hakkında hazırlanan 63 fezlekeyi Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) sunulmak üzere Cumhurbaşkanlığı'na gönderdi. Gönderilen fezlekeler arasında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da var. 

Aralarında Kılıçdaroğlu ve Özdağ da var. 39 milletvekilinin fezlekeleri Cumhurbaşkanlığı'na gönderildi

Adalet Bakanlığı, 39 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle hazırlanan 63 fezlekeyle ilgili işlemleri tamamladı. Bakanlık, bu dosyaları TBMM''ye iletilmek üzere Cumhurbaşkanlığı''na gönderdi.

Gönderilen fezlekelerden 53''ü, HDP''li 32 milletvekili hakkındaki suçlamaları içeriyor. HDP Van milletvekilleri Sezai Temelli ile Muazzez Orhan Işık hakkında 4''er, HDP Van Milletvekili Tayip Temel ile HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran hakkında 3''er fezleke bulunuyor. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz''in ise 4 fezlekesi yer alıyor.

ARALARINDA KEMAL KILIÇDAROĞLU VE ÜMİT ÖZDAĞ''IN DOSYASI DA VAR

Gönderilen fezlekeler arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu''nun, "Cumhurbaşkanına hakaretten" bir dosyası bulunuyor.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkındaki fezleke ise tartışma programında Gazeteci Latif Şimşek''e yönelik eylemlerinden dolayı "kasten yaralama", "alenen hakaret" ve "tehdit" suçlarını kapsıyor.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında hazırlanan bir fezleke de gönderilen dosyalar arasında yer aldı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar