Geceleri hovarda, gündüzleri sofi

Geceleri hovarda, gündüzleri sofi

Almanya'da tedirginlik yaratan çete lideri Sanger Ahmadi'nin Türkiye'de olduğu iddia edildi. Alman polis memurlarını ölüm ile tehdit eden Ahmadi'nin Instagram hesabında, Türkiye'den birçok paylaşım olduğu görüldü.

Almanya''da çete liderliği yapılan Sanger Ahmadi, Alman polis memurlarını ölüm ile tehdit etmişti. 35 yaşındaki Sanger Ahmadi, Alman halkını tedirgin edip, yetkilileri alarma geçirdi. Focus''un verdiği bilgilere göre, çete lideri paylaştığı videoda, rahat bırakılmaması durumunda Frankfurt''ta yaşayan Afganları cinayete teşvik edeceğini duyurdu. 

"AFGANLARI SALARIM"

“Lions-Cartel” adlı uyuşturucu çetesinin başında olan Ahmadi beş federal eyalette 30 suç isledi. İşlediği suçların ardından 2017 yılında Afganistan''a sınır dışı edildi. Yayınladığı videoda Alman polisini hedef alan çete lideri "Frankfurt ve çevresinde yeterince Afgan var. Hepsi de sınır dışı listesinde ve her şeyi yapmaya hazırlar. Eğer bizi kızdırmaya devam ederseniz, sınır dışı listesinde yer alan 100 Afgan''ı üzerinize salacağımdan emin olun” şeklinde konuştu.

POLİSLERE KORUMA VERİLDİ

Yayınlanan videonun ardından Bild Gazetesi''ne açıklamalar yapan Alman Polis Teşkilatı Başkanı Rainer Wendt, polis ailelerinin ve yakınlarının yakın korumaya alınacağını açıkladı.

"ÇETE LİDERİ TÜRKİYE''DE"

Sanger Ahmadi eylül ayının ortalarında Instagram''dan yayınladığı videoda ikametgahının değiştiğini, yeni evinin İstanbul olduğunu açıklamıştı.

Ahmadi haberlerin ardından ise yanlış anlaşıldığını iddia ederek özür videosu yayınladı. Ahmadi şunları söyledi:

“Bild gazetesinde yayınlanan haberi defalarca izledim. Kim hazırladı bunu bilmiyorum. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Bizler sadece Almanya''ya değil, Avrupa Birliği''ne de çoğu şey için müteşekkiriz. Ve tekrardan bütün Almanya''dan, polislerden, polis ailelerinden, ilgili makamlardan özür dilerim. İnsanlar hata yapar, bu da benim bir hatam oldu. O duruma düşmemem gerekiyordu, ama hatamı anladım. Umuyorum ki özrümü kabul edersiniz. Kimseyi incitmeyeceğimizden emin olabilirsiniz. Sizlere garanti ederim..”

SORDUK CEVAP ALAMADIK

Odatv ise İçişleri Bakanlığı''na, "Ahmadi Türkiye''ye yasadışı mı girdi, hakkında bir karar veya girişim var mı, Kırmızı Bülten''le aranan biri mi, Almanya''nın bir hamlesi var mı?" sorularını yöneltti ama cevap alamadı.  

SUÇ ÖRGÜTÜ İSTİLASI

Son yıllarda Nadir Salifov, Guram Chikhladze, Çetin Gören, Nejat Daş ve Hakan Ayık gibi birçok suç örgütü liderinin Türkiye''den yolunun geçmesi dikkatleri çekmişti.

İlgili Haberler