Bakan Kasapoğlu'ndan seyircisiz oynanan maçlarla ilgili flaş açıklama!

Bakan Kasapoğlu'ndan seyircisiz oynanan maçlarla ilgili flaş açıklama!
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni tip korona virüs salgını önlemleri gereği seyircisiz oynanan spor müsabakalarının ne zaman seyircili oynanacağına ilişkin, "Önümüzdeki süreçte Bilim Kurulu'nun ortaya koyacağı bilgilendirmelere göre bu süreç yönetilecektir." açıklamasında bulundu.

DHA'nın haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni tip korona virüs salgını tedbirleri gereği seyircisiz oynanan spor müsabakaları için açıklamalarda bulundu.

"O GÜNLERİN YAKIN OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM"

Korona virüs salgını nedeniyle seyircisiz bir şekilde devam eden spor karşılaşmalarına ilişkin konuşan Bakan Kasapoğlu,nanıyorum ki kol kola bir şekilde seyircilerimizin spor müsabakalarını izleyecekleri günlerin yakın olmasını temenni ediyorum" dedi.

3bc989b0064c6e5d76c9d530009d2e73.jpg

"KORONA İLE MÜCADELEDE ÖNCÜ BİR ÜLKEYİZ"

Türkiye'nin korona virüs ile mücadelede öncü ülkelerden biri olduğunu belirten Kasapoğlu, "Spor önemli bir olgu. Salgın sürecini biz hem başarılı bir şekilde yönelterek fırsata dönüştürme noktasında hakikaten önemli bir sınavı veriyoruz. O anlamda mutlu olduğumuzu ifade edebilirim. Spor camiasının gereken tedbirlere en azami derecede riayet etmesi mutluluk verici. İnanıyorum ki bu zorlu süreci en az kayıpla atlatacağız ve yarınlar Türk sporunun her bir ferdi, kurumu için çok daha güçlü olacak. Sporun bu süreçten güçlenerek çıkmasını arzu ettiğimizi ifade ediyoruz. Ama bu sürecin bu manada bir dönüşünün sağlanması noktasında tüm imkanlarımızı diğer kurumlarımızla birlikte seferber ediyoruz" diye konuştu.

c2a88cb08dca17257e13a40facd47834.jpg

"BİLİM KURULU İLE BU SÜREÇ YÖNETİLECEKTİR"

Bakan Kasapoğlu, "Son süreçte alınan tedbirler, bu anlamdaki kısıtlamalar, bunlarla ilgili çalışmaları günlük takip ediyoruz. Bilim Kurulu bu anlamdaki bilgilendirmelerini yapıyor. Bu çerçevede kabine toplantısında da bunları görüşüyoruz, değerlendiriyoruz. Önümüzdeki süreçte gelişmelere göre, Bilim Kurulu'nun ortaya koyacağı bilgilendirmelere göre de inanıyorum ki bu süreç yöneltilecektir. Önce 'sağlık' diyoruz. Bir vatandaşımızın, sporcumuzun sağlığı her şeyden önemli, çok daha kıymetli. Bu noktada sağlığı önceleyen tedbirleri bu çerçevede azami derecede uygulayan bir mantıkla diyaloga devam ediyoruz. Spor seyircisiyle, sporcusuyla hakemiyle, yöneticisiyle güzel. İnanıyorum ki kol kola bir şekilde seyircilerimizin spor müsabakalarını izleyecekleri günlerin yakın olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58