Katar Prensi doların çıkmasıyla gerçek niyetlerini açıklayınca Barış Yarkadaş da Katar'ın Türkiye'yi yağma planını açıkladı

Katar Prensi doların çıkmasıyla gerçek niyetlerini açıklayınca Barış Yarkadaş da Katar'ın Türkiye'yi yağma planını açıkladı

Katar'ın Türkiye'ye maddi yardımda bulunacağı iddiaları gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahma Es-Sani, Türkiye’nin ekonomik gidişatı nedeniyle ortaya çıkacak fırsatları değerlendirdiklerini söyledi. CHP eski vekili Barış Yarkadaş'ın konuyla ilgili “Yağmalayacağız diyor" yorumu dikkat çekti.

Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan’ın ziyaretiyle ilgili geçen hafta konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu''nun, “BAE’nin bazı şirketleri satın almak için geldiği konuşuluyor. Buradan BAE’nin veliaht prensine ve Erdoğan’a söylüyorum: Ordunun ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN’ına el koyup satarsanız fitil fitil burnunuzdan getiririm“ konuşmasında dile getirdiği iddialar tartışılmaya devam ediyor.

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahma Es-Sani bugünkü konuşmasında Katar’ın Türkiye’deki yatırımlarının büyük ve olumlu olduğunu iddia ederek “Bu kriz geçici bir krizdir. İnşallah aşılacaktır” dedi.

Doha’da mevkidaşı ile birlikte yapılan basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, bir gazetecinin Türkiye ekonomisine ilişkinin sorduğu söz konusu soruya katılmadığını ifade etti.

''Türk Lirası’nın değer kaybı bir realitedir''

Gazetecinin çok karamsar bir tablo çizdiği vurgulayan Çavuşoğlu, “Türkiye ekonomisinin büyümesi dünyada ilk sıralarda. Uluslararası kuruluşlar da bu büyümeleri güncellediler. Sıkıntı kurdaki dalgalanma. Türk Lirası’nın değer kaybı bir realitedir. Ancak tedbirler alınıyor” diye konuştu.

Türkiye’nin Katar’dan finansal destek aramadığını aktaran Çavuşoğlu şöyle devam etti:

“Biz bugün Katar’a spesifik olarak Türkiye’ye para göndermesi için değil; ilişkilerimizi her anlamda geliştirmek için geldik.”

Konuya kişisel twitter adresinden paylaşımda bulunan Barış Yarkadaş “Yağmalayacağız diyor" yorumu dikkat çekti. Yorum çok sayıda beğeni ve paylaşım aldı.


 

İlgili Haberler