Beşiktaş Başkan Adayı Fuat Çimen Beşiktaş'ta ekonomik krizden nasıl çıkılacağını projelerle açıkladı

Beşiktaş Başkan Adayı Fuat Çimen Beşiktaş'ta ekonomik krizden nasıl çıkılacağını projelerle açıkladı
Beşiktaş’ta mayıs ayında yapılacak kongrede başkan adaylığını açıklayan Fuat Çimen ve Beşiktaş Sensin Hareketi ekibi Moda Kartalları’nın davetlisi olarak Kadıköy Meslek Lisesi (Moda) konferans salonunda Beşiktaş Genel Kurul Üyeleri ile bir araya geldiler.

Toplu olarak yapılan iftarın ardından başlayan programda ilk olarak Beşiktaş Sensin Hareketi Başkan Adayı Fuat Çimen, katılımcılara hitap etti.

Yaptığı konuşmada Beşiktaş’ın güncel sorunlarına değinen Çimen, “Bizler, ‘Cefa için Feda’, ‘Bırakmam Seni’ hamaseti ile son 20 yılda yapılan tüm hataların faturasını siyah-beyazlı renklere gönül veren taraftara ödetilmesine ‘dur’ demek için, Beşiktaş geleceği için bir araya geldik.” dedi.

Yönetim Kurulu adaylarından Ercüment Meriç Öztürk’ün gerçekleştirdiği sunum ile devam eden toplantıda başkan adayı Fuat Çimen ve yönetim kurulu adayları projelerini, hedeflerini Beşiktaşlılarla paylaştılar.

Fuat Çimen’in konuşmasından öne çıkanlar:

“Güçlü başkan, zengin başkan, para babası yöneticiler masalları ile uyutulmuş camiamıza pembe hayaller vaat etmiyoruz. Aklın, teknolojinin ve dürüstlüğün hâkim olduğu, profesyonellik ve enerjimizle harmanladığımız verimliliği, Beşiktaş’ımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz.”

“Beşiktaş’ta akçeli işlere müsaade etmeyeceğimizi, ‘Hamili kart yakınımdır.’ felsefesini kapıdan sokmayacağımızı net olarak ifade eden bir hareket olarak; şeffaflığı her zaman temel prensibimiz olarak benimseyeceğiz.”

“Beşiktaş’ın maalesef yitirdiği kuvvetler ayrılığını tesis etmeye; yani Divan-Denetleme-Yönetim ayaklarını sağlıklı ve şeffaf bir biçimde yeniden yapılandırmaya ve buna emek vermek isteyenleri desteklemeye talibiz.”

“Ben ve tüm arkadaşlarım tribünlerden gelen insanlarız. Beşiktaş için emek veriyor ve proje üretiyoruz. Beşiktaş’ın mevcut yönetimi bu kulübü hakkıyla yönetmekten çok uzak. Evet, bu söylemimiz bazılarını kızdırıyor ama bizde hiç Beşiktaşsporlu yok. Biz Beşiktaşlıyız ve Beşiktaş’ı Beşiktaşlılar yönetecek, hepimiz yöneteceğiz.”

"KARTAL YUVALARINDA KADIN VE ÇOCUK TARAFTARLARIMIZA YÖNELİK YETERLİ ÇALIŞMA YOK2

Kartal yuvaları başlı başına talep, kalite ve müşteri odaklı bir yönetimle yönetilmesi gerekiyor. Taraftarımız 1. Sıradadır fakat Beşiktaşlı olmayıp da yakınlarına hediye alanlarda var. Öyle bir ilgi alanı oluşturacaksınız ki özellikle kadın ve çocuk taraftarlarımıza yönelik doğru dürüst tasarım, piyasa çalışması yok. Biz kendi tasarımını kendin yaratan bir algı oluşturacağız. Talepleri alıp ona göre tasarım yapmak, mağazacılığı biraz daha online hale getirmek önceliğimiz.

"BOSNA, SIRBİSTAN VE KARADAĞ..."

Bugün Bosna, Sırbistan ve Karadağ bölgesi futbol, basketbol başta olmak üzere inanılmaz bir kaynak. Bütün İtalya orada. Örneğin Kanada gibi göçmen ülkelerinde projeler geliştirebilirsiniz. Çünkü göçmen ülkelerinde insanların kendilerini ispat etme yeri genelde spor ya da sanattır.

FUTBOLUCUYU ÖRNEĞİN KAYNAĞINDAN 500 BİN EURO’YA ALACAĞIZ

Yola çıkarken sponsorluk anlaşmaları için görüşmelerimiz var. Dünya markaları ile görüşüyoruz. Yatçılık camiasından çok önemli yabancı firma ile temaslarımız var. Sportif Direktör konusunda ise kesinlikle bir yabancı ile çalışacağız. 4 – 5 alt yapı geçmişi olan isimle görüşüyoruz. Örneğin bir futbolcuyu 500 Bin dolar ise kaynağından 500 Bin dolar’ya alacağız 1 Milyon 800 Bin Euro’ya değil.

“AKIL, BİLİM VE LİYAKAT...”

"Bir sürü futbolcuya hatalı sözleşme ödeniyor. Borç hiçbir zaman sıfırlanmaz dünyada böyle bir kulüp de yok. Sürdürülebilir, yönetilebilir ve başarılabilir bir süreç geliştirmek gerek. Paralı başkan söylemi Türk futbolunun kanseridir. Beşiktaş''a para kazandıracak, gelirlerini artıracak bir yönetim ilkemiz var. Kartal Yuvaları''nda kadın ve çocuklara yönelik bir çalışma yok. Talepleri alıp tasarım yapmak ve biraz daha online satışı öncelikli hale getirmeyi planlıyoruz. Altyapı ve oyuncu kaynağı neresi ise orada olacağız. Kanada''yı Dünya Kupası''na götüren iki değer bizde var. Ancak bu işten 1TL kazanamadık. Bizim yönetim sistemimiz akıl, bilim ve liyakat üzerine olacak."

İlgili Haberler