Bozdağ: "Dinde reform mümkün değildir"

Bozdağ: "Dinde reform mümkün değildir"
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 'İslam'ın güncellenmesi'ne ilişkin açıklamalarını değerlendirdi. Bozdağ, "Dinde reform mümkün değildir" dedi.

Malatya'da 24. İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanları Geleneksel Toplantısı'na katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "İslam'ın güncellenmesi gerek" sözlerine ilişkin açıklamada bulundu.

"Dinde reform mümkün değildir" diyen Bozdağ, Erdoğan'ın açıklamalarının başka yerlere çekildiğini ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın açıklamaları şöyle:

"Bugün pek çok saldırıyla karşı karşıya kalıyoruz. Onun için hakkı batılla karıştıranlara, hakkı söylemeyenlere, İslam'a göre değil de dünyevi çıkarlara göre konuşanlara, şan ve şöhret gibi düşüncelerle taraftar toplamaya çalışanlara, Kur'an ve sünnneti kullananlara, bize saldıranlara, daha da önemlisi bu dine düşmanlık yapanlara karşı ilim kılıcını kuşanıp bunlara gerekli cevabı vermek herkese ama öncelikli ilahiyat fakültesi dekanlarımız başta olmak üzere akademik kadroya aittir ve bu alanda çalışan ehil insanlara aittir." dedi.

"DİNDE REFORM MÜMKÜN DEĞİLDİR"

Başbakan Yardımcısı Bozdağ "Sayın Cumhurbaşkanımızın güncelleme dediği şey, dinimizi doğru anlama konusunda bizim alın teri dökmemizdir. Zamanın değişmesiyle hükümlerin değişmesine imkan veren konular varsa orada fark yapmaktır. Yoksa Kur'an'ın ayetinin açıkça ifade etiği ve sünnetle sabitlenmiş konuları başka bir yere çekmek mümkün değildir, dinde reform hiç değildir. Buradan Cumhurbaşkanımıza saldırı yapanlara seslenmek istiyorum; Allah'tan korkun, Cumhurbaşkanımız aklının erdiği günden beri Allah'a, Resulüne sadık, yiğit ve kahraman bir Müslümandır."

İlgili Haberler
Diyanet İşleri Başkanı'ndan açıklamaErdoğan, 'İslamın güncellenmesi gerekiyor'
  • Yorumlar 16
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş