Cem Küçük'ten tepki çeken yazı... Sevda Noyan'ı aklamak için bakın kimi suçladı?

Cem Küçük'ten tepki çeken yazı... Sevda Noyan'ı aklamak için bakın kimi suçladı?
AKP'ye yakınlığıyla bilinen Türkiye yazarı Cem Küçük, FETÖ'nün kanalında yıllarca program yapan Engin Noyan ve eşi Sevda Noyan'ı aklamak için Ülke TV'yi suçladı.

Türkiye yazarı Cem Küçük'ten canlı yayında arasında komşularınında bulunduğu ölüm listesini açıklayan Sevda Noyan'la ilgili skandal sözler geldi.

17-25 Aralık'tan sonra teröristbaşı Fehullah Gülen'e övgüler dizen ve eşi FETÖ'nün kanalı Samanyolu TV'de yıllarca program yapan Sevda Noyan'ı savunan Küçük, suçun Ülke TV'de olduğunu iddia etti.

Sevda Noyan’ın sözleri ve medya dili” başlıklı yazısında, Sevda Noyan’a ve eşi Engin Noyan’a sahip çıkan Cem Küçük, şu ifadeleri kullandı:

“En son linç edilen kişi Ülke TV’de ettiği sözlerden dolayı Sevda Noyan oldu. Konuşmayı dinledim. Noyan aslında 15 Temmuz darbe girişimini yapan FETÖ’cüleri eleştiriyor. Ancak konuşma esnasında söylediği “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür” sözleri olmamış. Bunları demese iyiydi. Çünkü en haklı olduğu yerde 50 kişiyi götürürüm deyince önceki ettiği sözlerin etkisi de kaybolmuş oldu."

"HAKSIZ YERE FETÖ'CÜ İFTİRASINA MARUZ KALDI"

"Sevda Noyan linç edilmeye başlayınca klasik yöntemle bu defa haksız yere FETÖ’cü iftirasına maruz kaldı. Eşi Engin Noyan’a da haksız yere saldırılar oldu.

20-30 bin tweet’le kalacak olay daha sonra çok büyüdü. Çünkü Ülke TV “tasvip etmiyoruz” diye mesaj yayınladı. İşte o mesajdan sonra linç katlanarak arttı. 150 bin tweet atıldı. Ben Ülke TV yerinde olsam olayı sessizce geçiştirir ve açıklama yapmazdım."

"SORUMLUSU ÜLKE TV"

“Medya dili”yle söylersek çalışan ya da konuk, kurtların önüne atıldı. “Kanal, çalışanına ya da konuğuna sahip çıkmadı” duygusu herkeste hâkim oldu. Bizim gazeteci arkadaşlar da kendi aralarında, “Gördün mü bak, bizim tarafta biri hata yaptı mı, kimse sahip çıkmıyor” söylemlerinin artmasına sebep oldu…

Bu arada Ülke TV’yi Sevda Noyan’a sahip çıkmamakla eleştirenlere şunu diyeyim. Geçmişte başka arkadaşlarımızın da başına benzer olaylar geldi ve onlara da sahip çıkmadı. Ülke TV’yi eleştirirken çuvaldızı kendinize batırmanızda da fayda var.”

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58