Çinli ZTE Netaş'ın yüzde 48'ini satın alıyor

Çinli ZTE Netaş'ın yüzde 48'ini satın alıyor
Çinli telekomünikasyon ekipmanları grubuZTE Cooperatief, Netaş Telekomünikasyon'un yüzde 48.04 hissesi için 358.6 milyon TL (101.3 milyon dolar) ödeyecek. Anlaşma Kamuyu Aydınlatma Platformu'ndan da (KAP) duyuruldu.

Netaş tarafından KAP'a yapılan açıklamada, şirketin pay sahiplerinden OEP Turkey ile ZTE Cooperatief arasında şirketin toplam sermayesinin yüzde 48.04'ünü temsil eden halka açık olmayan payların tamamının devrine ilişkin bir hisse alım sözleşmesi yapıldığı belirtildi.

Açıklamada pay alım bedelinin diğer şartların yanı sıra Türk Rekabet Kurumu'nun iznine tabi olarak pay devrinin tamamlanacağı tarihte ödeneceği, pay devrinin tamamlanmasının ardından dört yıl süresince sözleşmede belirtilen bazı şartların gerçekleşmesine bağlı olarak ZTE'nin OEP'ye (maksimum 15 milyon doları tutarında) ilave ödemeler yapabileceği konusunda anlaşıldığı belirtildi.

YÜZDE 15'İ TSK GÜÇLENDİRME VAKFI'NA AİT

Netaş'ın yüzde 48,04'ü, RHEA Girişim Sermayesi iştiraki OEP Turkey Tech B.V.'ye, yüzde 15'i TSK Güçlendirme Vakfı'na, kalan yüzde 36, 96'sı ise halka açık.

Etiketler: , ,
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş