Darbe Komisyonu raporunda skandal detay

Darbe Komisyonu raporunda skandal detay
Merhum Muhsin Yazıcoğlu'nun hayatını kaybettiği kazada helikopterden parça sökerek davanın seyrini değiştiren ve daha sonra 15 Temmuz'da Erdoğan'a suikast timinde yer alan iki askerin Komisyon raporuna dahil edilmediği ortaya çıktı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun öldüğü helikopterden parça söken iki asker tutuklandı, tahliye oldu… O iki asker Erdoğan'a suikast timinde yer aldı. Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, AKP'li üyenin isteğine rağmen bu bilgi rapora konulmadı.

"RAPORDA NEDEN YOK?"

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nun raporu, muhalefetin yanında AKP'li üyeleri de memnun etmedi. Komisyon Başkanı Reşat Petek'in, Komisyon Başkan Yardımcısı AKP'li Selçuk Özdağ'ın, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazası ile ilgili değerlendirmesini rapora koymadığı ortaya çıktı.

“Yazdıklarım neden raporda yok” sorusuna Petek'in “Gözden kaçmış” karşılığını verdiğini söyleyen Özdağ, şunları anlattı: “Rahmetli Yazıcıoğlu'nun helikopterinin bazı parçalarını söken iki görevli, tutuklanmış ve daha sonra tahliye edilmişti. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı, Marmaris'ten almaya giden ekipte de parçaları söken bu iki görevlinin bulunduğunu biliyoruz. Raporda yer almadı. Yeniden yazıp nihai raporda yer almasını istedim.”  

İlgili Haberler
Darbe Komisyonu raporuna MHP'den muhalefet şerhiCHP'li Tezcan: Buna rapor demek mümkün değil"Rapor, FETÖ'nün siyasi ayağını saklamaya yönelik hazırlandı"Darbe Komisyonu raporu...
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.