Davutoğlu ve ekibi ihraca kadar bekleyecek

Davutoğlu ve ekibi ihraca kadar bekleyecek
AKP MYK'nın kesin ihraç talebiyle MDK'ya sevk ettiği eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ ve Ayhan Sefer Üstün, bu karara karşı nasıl bir tavır izleyecekleri konusunda disiplin kararının kendilerine tebliğ edilmesine kadar bekleme kararı aldı.

AKP MYK'nın kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk ettiği eski Başbakan Ahmet Davutoğlu,  dün Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve bazı AKP’li eski milletvekillerinin de katılımıyla bir toplantı yaptı. Toplantı sonrasında Davutoğlu, manifestosunu açıkladığı sosyal medya mesajını paylaşarak “AK Parti yönetiminin ihraç etmek istediği şahıslar değil daha önce hatırlattığımız bu ilkelerdir. Söylediklerimizin arkasındayız” dedi.

Cumhuriyet'ten Emine Kaplan'ın haberine göre ise Üstün, toplantıda süreci yakından takip edeceklerini, kendilerine disiplin kararının gerekçelerinin de yer alacağı tebligatın ulaşmasının ardından yeniden bir değerlendirme yapacaklarını söyledi. Böyle bir ihraç sürecinin başlatılmasının demokrasiye ve partinin kuruluş ilkelerine aykırı olduğunu belirten Üstün, “Ne söylediysek AK Parti’nin ve ülkenin iyiliği için söyledik, bunun yanlış bir karar olduğunu, adalet dağıtmak için yola çıkmış bir partinin şu anki yöneticilerinin savrulduğu noktayı, bu kararın adalet bir yaklaşım olduğunu değerlendirdik” dedi.

"KONUŞTUKLARIMIZIN ARKASINDAYIZ"

Partiden istifa yoluna mı gidecekleri yoksa disiplin sürecinde savunma haklarını kullanıp kullanmayacakları sorusu üzerine Üstün, “Bir açıklama yapacağız. Hukuki ve demokratik haklarımızı da sonuna kadar kullanacağız. Daha ayrıntılı tutumumuz ancak tebligat geldikten sonra şekillenecektir” diye konuştu. Ne parti tüzüğüne ne de evrensel değerlere aykırı herhangi bir şey yapmadıklarını kaydeden Üstün, “Konuştuklarımızın da arkasındayız. Bu ilkelerden sapılmasının ülke ve partinin zararına olduğunu gördüğümüz için zaten bunları ifade ettik. Ülkemizin daha fazla zarar görmemesi adına uyarılarımızı sürdüreceğiz” görüşünü dile getirdi.

 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş