Hamile kız arkadaşı canlı yayında öldü, her şey bir iddia uğruna oldu

Hamile kız arkadaşı canlı yayında öldü, her şey bir iddia uğruna oldu
Rusya’da Youtuber Stas Reeflay, bir izleyicisinin para teklifi üzerine 28 yaşındaki hamile kız arkadaşını iç çamaşırıyla sıfırın altındaki soğukta balkonda bekletti. Hipotermi geçiren genç kız olay yerinde hayatını kaybetti. O anlar ise canlı olarak yayınlandı.

Rusya'da kan donduran bir olay yaşandı. Yerel medyadaki habere göre, Rus asıllı Stas Reeflay adlı YouTuber'a canlı yayın sırasında bir izleyici, kız arkadaşını soğukta bekletmesi karşılığında 1,000 dolar vereceğini söyledi.

HİPOTERMİ SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

Bunun üzerine  Reeflay’ın, kız arkadaşı Valentina Grigoryeva'yı sadece iç çamaşırıyla sıfırın altındaki soğukta beklemesi için balkona kapattığı belirtilirken, Grigoryeva’nın hipotermi sonucu olay yerinde hayatını kaybettiği ifade edildi.

CİNAYET SONRASI YAYININA DEVAM ETTİ

Genç kızın balkonda olduğu süre boyunca yayın yapan Reeflay’ın sağlık görevlilerini aradıktan sonra da yayın yapmaya devam etti. Yaşanan olayın ardından pek çok sosyal medya kullanıcısı ‘kadınlara yönelik şiddet ve zulüm sahnelerini sorunsuzca gösterdiği’ gerekçesiyle YouTube'a tepki gösterdi.

OLAY İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olayla ilgili  soruşturma başlatıldığı belirtilirken, Rusya Soruşturma Komitesi,  "Evinde cesedi bulunan genç adamın ölen kişiye karşı olası hukuka aykırı eylemleri olup olmadığı kontrol edilecek" açıklamasında bulundu.

 

İlgili Haberler
Rus Youtuber Stas Reeflay’in ölen hamile sevgilisi hipotermi değil çoklu kafa travması geçirmiş
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58