İdlib’deki saldırıda yaralanan asker, yaşananları böyle anlattı

İdlib’deki saldırıda yaralanan asker, yaşananları böyle anlattı
İdlib’de rejimin gerçekleştirdiği saldırıda yaralanan bir asker saldırı anını ve yaşananları anlattı. Askerin “Bir havan ya da roket atıldı beni 4 veya 5 metre öbür tarafa attı. Gözümü açtığımda şehitler ve gaziler yanımda yatıyordu” sözleri dinleyenlere zor anlar yaşattı.

İdlib'de Rusya destekli rejim güçlerinin bir ay içinde gerçekleştirdiği saldırılarda toplamda 54 şehit verdik.

Öte yandan 3 hafta önce gerçekleştirilen bir saldırıda yaralanan askerimiz, konvoyuna yapılan saldırıyı ve yaşadıklarını anlattı.

İçinde bulunduğu konvoyun saldırı altına alındığını belirten asker konvoyda 50-60 arkadaşının o bölgede olduğunu ifade etti. Yanlarında saldırıya karşılık verecek mühimmat olmadığını ve savunmasız olduklarını ifade eden asker, "O anda başka bir havan ya da roket atıldı beni 4 veya 5 metre öbür tarafa attı. O anda ben bayılmışım, gözümü açtığımda şehitler ve gaziler yanımda yatıyordu" ifadelerini kullandı.

Saldırıdan yaralı kurtulmasının ardından sabaha kadar beklediğini belirterek "Sabah saat 06:00’da şehitleri ve gazileri bir araca aldılar ve Hatay Devlet Hastanesi’ne getirdiler. O saate kadar sürekli bomba attılar üzerimize" şeklinde konuştu.

Yaralı asker, yaşadıklarını şöyle aktardı:

"12 saatlik bir yolculuk yaptık zırhlı araçla. Hedeflenen noktaya vardık. Arabadan daha inmeden yanımıza havan topu düştü. Bize ‘Ruslarla rejim güçleri birbirlerine atıyor bir şey olmaz arabadan inin’ dediler. O arada bir havan daha 50 metre yakınımıza düştü. Ondan sonra da mühimmatımızın yüklü olduğu TIR’ın üstüne üçüncü havan düştü ve TIR yanmaya başladı. Biz hepimiz bir noktadaydık 50-60 kişi vardık zırhlı araçların içinde. Araçlar yan yanaydı. Havan ata ata yanımıza kadar getirdiler. Bir tanesi tanka denk geldi ve yanmaya başladı. Bu havan topu muydu, roket miydi onu anlayamadım. Uçak mermisi gibi bir şey de olabilirdi. Daha sonra bir başkası da bizim aracımızın üzerine geldi. Biz içerideyken bizim araç yanmaya başladı.

Aracın içinde 12 kişiydik, karşılıklı oturuyorduk. En son çıkacak kişi bendim. Arkadaşlar çıktı ben de çıktığımda baktım yan tarafta şehitlerimiz yatıyor. Yanlarına gittim, yaralı varsa yardım edeyim dedim. Bir tane yaralı arkadaşımız vardı, onun durumunu sordum. ‘İyiyim’ dedi ama çok ağır bir yarası vardı. Yaşayamayacağını anladım o an başka bir yaralıya yardım edeyim dedim."

"KARŞILIK VERECEK BİR MÜHİMMATIMIZ DA YOKTU"

"O anda başka bir havan ya da roket atıldı beni 4 veya 5 metre öbür tarafa attı. O anda ben bayılmışım, gözümü açtığımda şehitler ve gaziler yanımda yatıyordu. Orada ayağa kalktım ben çünkü hep bizim olduğumuz yere düşüyordu havan veya roketler.

Bizim o an karşılık verecek bir mühimmatımız da yoktu. Her şey yarım saat içinde gerçekleşti. Sonra ben olduğum yerden kalktım ve bahçeye doğru koşmaya başladım.

Bir TIR’ın altına girdim orada sabaha kadar bekledim. Sabah saat 06:00’da şehitleri ve gazileri bir araca aldılar ve Hatay Devlet Hastanesi’ne getirdiler. O saate kadar sürekli bomba attılar üzerimize."

  • Yorumlar 29
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş