Kılıçdaroğlu Milli Eğitim Bakanlığı'nı ziyaret etti! Kapıya kilit vuruldu

Kılıçdaroğlu Milli Eğitim Bakanlığı'nı ziyaret etti! Kapıya kilit vuruldu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam duyurduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı'na gitti. Bakanlığın kapısı Kılıçdaroğlu'na açılmadı.

Kılıçdaroğlu, dün randevu talebine yanıt verilmediğini belirterek Milli Eğitim Bakanlığı''na gideceğini duyurmuştu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kılıçdaroğlu''nun randevu talebini ''emrivaki'' olarak nitelendirerek "Bakanlığımızın kapıları herkese açık. Kamuoyunu yanlış yönlendirerek maksadını aşan, emrivaki şekilde yapılacak görüşme talebini karşılamamız beklenmesin" açıklamasında bulundu.

BAKANLIK KAPISINA ZİNCİR VURULDU

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Milli Eğitim Bakanlığı’na yapacağı ziyaret öncesi bakanlık binasının kapısına zincirli kilit vuruldu.

KILIÇDAROĞLU BAKANLIK ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI

Kılıçdaroğlu''nun binanın önünde yaptığı açıklamalarda öne çıkanlar şöyle:

"Bir haksızlık bir hukuksuzluk varsa, bir kişinin hakkı gasp ediliyorsa, bu gasp edilme sarayın talimatıyla yapılıyorsa buna karşı çıkmak benim en öncelikli görevimdir. Adam kayırmacılık oluyorsa buna karşı çıkmak benim boynumun borcudur. KPSS''de 80 puan alan, 90 puan alan, 95 puan alan evlatlarımızın sözlü mülakatlarda elendiğini gördük. Onlarla konuştuk. Yazıktır, günahtır. Bu ülkeye, bu memlekete yazıktır, günahtır. 

TÜGVA''DAN TÜRGEV''den gelen listeler üzerine mi bu kararlar alındı? Burada haksızlık var, evlatlarımıza haksızlık var. Bir anne babanın evladını sınavlara nasıl hazırladığını bilmeyenimiz var mı? Haksızlık karşısında vicdanı sızlayan 84 milyon adına sesleniyorum. Benzer olaylar geçmişte olduğunda haksızlığa uğrayanlar Danıştay''a gittiler, davalarını açtılar. Danıştay kararında deniyor ki; verilen puanlar hayatın olağan akışına aykırıdır. Haksızlığa uğradığını düşünen bütün vatandaşlara her türlü hukuki desteği vereceğiz. Haksızlık yapanlar görecekler, haksızlık yapanlarla nasıl hesaplaşacağımızı görecekler. Dürüst bürokratlar başımızın üstüne. Onlara daha önce de söyledim. Haksızlıkların altına imza atmayın dedim. Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır. Bunlarla hesaplaşmak benim boynumun borcudur. "

Ayrıntılar geliyor...

İlgili Haberler