Korona ile savaşan Muhittin Böcek’in sağlık durumu hakkında açıklama

Korona ile savaşan Muhittin Böcek’in sağlık durumu hakkında açıklama
Korona virüse yakalanan ve akciğerlerinde rahatsızlık meydana gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in klinik seyrinin stabil devam ettiği açıklandı.

DHA- Korona virüse yakalanan ve 7 Eylül’de yoğun bakım servisine kaldırılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumuna ilişkin son dakika bilgisi geçildi.

Sevkten kısa süre önce entübe işlemi bitirilen Başkan Böcek'e, solunum kaslarındaki rahatsızlık nedeniyle daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi uygulandı.

“OLUMSUZ GİDEN BİR GELİŞME YOK”

Halen Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören Böcek'in bilincinin yerine geldiği, uyarılara tepki verdiği ve uyandırma çalışmalarının başladığı kaydedildi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimligi'nden Başkan Böcek'in sağlık durumuyla ilgili yapılan açıklamada, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek’in yoğun bakımdaki takip ve tedavisi devam etmektedir. Son 24 saat içerisinde olumsuz giden herhangi bir gelişme yaşanmamış olup, klinik seyri stabil olarak devam etmektedir" denildi.

 

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş