Kumarbazlardan pes dedirtecek yöntem

Kumarbazlardan pes dedirtecek yöntem
Konya'da korona virüs salgını tedbirlerini ihlal ederek kumar oynayanların kendilerince aldığı tedbir, polis memurlarını bile şaşırttı.  Bir kıraathaneye baskın düzenleyen polis, kumarbazların kaçmakta kullandığı bir tüneli ortaya çıkardı. 2'si tünelin içinde 10 kişiyi gözaltına alındı.

Korona virüs salgını tedbirlerini ihlal ederek kumar oynayanların kendilerince aldığı tedbirler polisi bile şaşkına çeviriyor. Bunun son örneği Konya'da yaşandı. Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Horozluhan Mahallesi Zafer Sanayi Sitesi içerisindeki bir kıraathanenin açık olduğu bilgisi üzerine hareket geçti. eray-01.jpgeray-02.jpgeray-03.jpgeray-04.jpg

PARA CEZASI KESİLDİ

Ekipler kıraathaneye düzenledikleri baskında, işletmecilerin ve müşterilerin olası polis baskınında, kıraathanenin içerisinden bitişiğindeki gazinoya oradan da çatıya uzanan bir tünel buldu. Ekipler tünelde saklanan 2 kişiyi de yakaladı.1'i iş yeri sahibi olmak üzere 10 kişiye İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'inci maddesi gereğince 3'er bin 150'şer lira para cezası uygulandı. İş yeri sahibine hakkında da adli işlem başlatılırken, kıraathane mühürlendi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58