MEB, beş yıldızlı otelde Suriyeli çocukları konuşacak

MEB, beş yıldızlı otelde Suriyeli çocukları konuşacak
Milli Eğitim Bakanlığı,Suriyeli çocukların adaptasyonunu için çalıştay düzenleyecek. MEB personeli çalıştay için Antalya’da denize sıfır 5 yıldızlı otel istedi.

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Suriyeli çocukların adaptasyonu ile ilgili çalıştay düzenleme kararı aldı.  1-7 Mart tarihleri arasında Antalya’da yapılacak çalıştayın ihale ilanında  “Denize sıfır ve 5 yıldızlı bir otelde yapılması” şartı bulunuyor. 

İKİ TOPLANTI YAPILACAK

“Yaz Dönemi Erken Çocukluk Eğitimi Programları Revize Çalıştayı” adı verilen toplantı 2 bölümden oluşacak. 

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan’ın haberine göre, Suriyeli çocukların adaptasyonunun görüşüleceği toplantıların ilki Antalya’da 1-7 Mart günleri yapılacak. Bu toplantı için ihaleye çıkan MEVİ toplantının Antalya Serik veya Kemer ilçelerinde “Beş yıldızlı denize sıfır otelde” yapılması şartını koydu.

İKİNCİ TOPLANTI 5 YILDIZLI OTELDE

Buna göre çalıştay, “Her şey dahil” konseptinde ve alkolsüz olacak. 25 kişiden oluşan MEB bürokratları, tek kişilik odalarda 6 gece konaklayacak. Çalıştayın ikinci bölümü ise 15-21 Mart tarihleri arasında Ankara’da 5 yıldızlı otelde yapılacak.

Millî Eğitim Bakanlığı, 2018 yılında da 22 Ocak - 9 Şubat tarihleri arasında Antalya Belek'de "Suriyeli Çocuklann Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi" konulu benzer bir çalıştay düzenlemişti. MEB, bu organizasyon için de 5 yıldızlı otel ile 'her şey dahil' konseptini tercih etmişti. 15 gün süren programa 60 kişi katılmış ve otel ile yol masraflarına toplam 7 milyon 469 lira ödenmişti.

  • Yorumlar 9
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş