Hakem Mete Kalkavan trafikte Porsche marka lüks aracını yaya geçidine bırakıp gitti! Anında fotoğraflandı

Hakem Mete Kalkavan trafikte Porsche marka lüks aracını yaya geçidine bırakıp gitti! Anında fotoğraflandı
Süper Lig'de maç yöneten ve FIFA kokartı bulunan hakem Mete Kalkavan, lüks aracıyla trafikte görüntülendi. Trafik ihlali yaptığı iddia edilen Kalkavan, sosyal medyada günün konusu oldu.

Süper Lig''de maç yöneten ve FIFA kokartı bulunan hakem Mete Kalkavan, trafikte görüntülendi. Kalkavan, iddiaya göre yaya geçidine lüks arabasını bırakıp, gitti.

Fotoğrafı sosyal medyadan paylaşan Kerem Kolivar adlı vatandaş, "Mete Kalkavan geliyor yaya geçidine araba bırakıp gidiyor trafikte basit kuralı çiğneyen adam süper ligde maç yönetiyor." diyerek tepki gösterdi.

Birçok sosyal medya kullanıcısı da "Türk hakemleri nasıl bu kadar para kazanıyor" şeklinde serzenişte bulundu.

İŞTE GELEN TEPKİLERDEN BAZILARI:

METE KALKAVAN KİMDİR?

Mete Kalkavan (d. 1980 İstanbul), FIFA kokartlı Türk futbol hakemi ve makine mühendisidir. Babası, CHP Samsun milletvekili Ahmet İhsan Kalkavan''dır.

Futbola ve hakemliğe olan ilgisi daha küçük yaşlarda Babası Ahmet İhsan Kalkavan''ın 14 yıl süreyle Samsun Yolspor, 2,5 yıl ise Samsunspor Yönetim Kurulu Üyeliği''nde bulunması ve Türkiye Hentbol Federasyonu''nda da yönetim kurulu üyeliği yapmasıyla başladı.

 Girdiği TFF Hakemlik kursunda başarılı bir derece alarak mezun oldu. 1999 yılında çıktığı ilk maç PAF Liginde oynanan 1. yardımcı hakem olarak çıktığı İstanbulspor - Altay maçıydı. İlk Süper Lig maçı 14 Eylül 2003 tarihinde oynanan Ankaragücü - Denizlispor maçıdır.

Orta hakem olarak görev yaptığı ilk maç ise 2011 yılında Gençlerbirliği-Konyaspor maçıdır. Hâlen Süper Lig hakemi olarak görev yapmaktadır. 24 Aralık 2012 tarihinde FIFA kokartı takmaya hak kazandı. 2015-16 sezonu öncesi Türkiye Futbol Federasyonu Kalkavan''ın da aralarında bulunduğu 9 hakem ile ilk kez profesyonel sözleşme imzaladı.

İlgili Haberler