MHP'li Atila Kaya: "Ülkücüler, Tayyip Erdoğan'a oy vermeyecek!"

MHP'li Atila Kaya:
Seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, "Ülkücüler, milliyetçiliği şeytani bir düşünce olarak gören sayın Erdoğan'a oy vermeyecek" dedi.

MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın sorularını yanıtladı.

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın milliyetçiliği şeytani bir düşünce olarak gördüğünü vurgulayan Kaya, Ülkücülerin sandıkta Erdoğan'a oy vermeyeceğini söyledi. 

Ülkücülerin 16 Nisan 2017'de yapılan referandumda da büyük oranla 'hayır' oyu verdiğini hatırlatan Atila Kaya, şöyle konuştu:

"MİLLİYETÇİLİĞİ KÜFÜR OLARAK GÖRÜYOR"

"Bütün siyasi geçmişine, ideolojik köklerine baktığımız zaman milliyetçiliği bir hasım olarak gören, milliyetçiliği bir küfür olarak gören, milliyetçiliği şeytani bir düşünce olarak gören bir şahsı, başka bir partinin genel başkanını bizim Cumhurbaşkanı adayımız olarak kabul etmeyi içimize sindiremediğimiz için itiraz ediyoruz.

"ÜLKÜCÜLER ERDOĞAN'A OY VERMEYECEK"

Göreceksiniz, referandum öncesi bunları söyledik biz, referandumda bizim camiamız, hareketimizin önemli ölçüde hayır verdiğini gördük. Bugün nasipse göreceğiz, bu seçimde de MHP çatısı altında faaliyetini yürüten ülküdaşlarımız genel seçimlerde mührü üç hilale vuracaklar ama Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Cumhur İttifakı'nın adayı olan sayın Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermeyecekler."

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş