Muhittin Korkmaz kimdir, neden öldü? Muhittin Korkmaz hastalığı neydi?

Muhittin Korkmaz kimdir, neden öldü? Muhittin Korkmaz hastalığı neydi?
Ünlü oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti. G.O.R.A, A.R.O.G, Yahşi Batı, Pek Yakında, Arif ve 216 gibi filmlerdeki rolleriyle tanınan 67 yaşındaki sanatçı Muhittin Korkmaz, Can Yılmaz'ın yaptığı açıklamaya göre yaşamını yitirdi. Peki Muhittin Korkmaz kimdir, neden öldü?

Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın filmlerinde oynadığı karakterlerle kısa sürede büyük üne kavuşan tiyatro sanatçısı Muhittin Yılmaz hayatını kaybetti.

Oyuncu Korkmaz'ın vefat haberini Can Yılmaz açıkladı.

MUHİTTİN KORKMAZ KİMDİR?

Muhittin Korkmaz (d. 17 Ekim 1953) Türk tiyatro ve sinema oyuncusu. G.O.R.A.’da sık sık "Komutan Logar, bir cisim yaklaşıyor efendim!" repliğini kullanan Tihulu adlı karakteri oynamıştır.

1953 yılında Gaziantep'te doğan Muhittin Korkmaz uzun yıllar boyunca tiyatrolarda sahne aldı ve Bursa Devlet Tiyatrosu'ndan emekli oldu. 2002 yılında Cem Yılmaz'ın Telsim reklamı için seçilip, reklamda Huluti isimli karakteri oynadı.

Bu reklam ile birlikte Cem Yılmaz'ın projelerinde yer almaya başlayan Korkmaz, G.O.R.A.’da "Komutan Logar, bir cisim yaklaşıyor efendim!" repliğini kullanan Tihulu'yu oynadı. Tihulu ismi Cem Yılmaz tarafından Telsim reklamındaki Huluti karakterinden esinlenilerek yaratılmıştı.

G.O.R.A.’nın ardından Tunç Başaran'ın yönettiği Sinema Bir Mucizedir ile Ezel Akay'ın yönettiği Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? filmlerinde yer aldı.

Daha sonra Cem Yılmaz'la olan birlikteliğine Türk Telekom reklamı ile A.R.O.G, Yahşi Batı ve Pek Yakında filmlerindeki yardımcı rollerde devam etti.

1,52 m boyunda olan Korkmaz, kendisi gibi oyuncu olan Cem Korkmaz'ın babasıdır. Oğlu Cem Korkmaz 1 Kasım 2017 tarihinde intihar etmiştir.

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş