Murat Ağırel’in avukatlarından yalan haberlere yanıt

Murat Ağırel’in avukatlarından yalan haberlere yanıt
Libya’da şehit olan MİT mensubu ile ilgili sosyal medya paylaşımı nedeniyle tutuklu olan Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel hakkında Takvim ve Sabah gazetelerinde çıkan haberler sonrası Ağırel’in avukatlarından açıklama geldi.

Sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeniyle Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Murat Ağırel hakkında Takvim ve Sabah gazetelerinde çıkan haberler sonrası Ağırel’in avukatlarından açıklama geldi.

Murat Ağırel’in avukatları Celal Ülgen ve Reşat Gültekin, söz konusu haberlerde Ağırel’in Sputnik’e verdiği röportajın “Sır görüşme” şeklinde verilmesinin bir algı operasyonu olduğunu belirterek, söz konusu canlı yayında sadece Sarmal kitabının konu edildiğinin altı çizildi.

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel’in avukatları yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sabah ve Takvim gazeteleri ile A Haber tarafından (30 Nisan2020) tarihinde Müvekkilimiz Murat Ağırel’in mit görevlileri ile ilgili twit paylaşımını yapmadan önce 15 dakikalık yabancı bir ajansın Türkiye ofisi ile SIR bir görüşme yaptığı haberleri yayınlanmıştır.

takvim-008.jpg

Bu haber tamamen bir algı yaratma operasyonu olarak tarihte yerini bulacak olup ayrıca tarafımızdan Adil yargılamayı etkilemek suçundan tarafımızdan dipsiz bir kuyuya taş atılacaktır. Haberin başında sır görüşme deyip geçmek ve sanki mite ait bilgileri yabancı bir ajansa vermiş gibi sonuç doğurmasını sağlamak hem etik değerlerden yoksunluk ve hem TCK 285. Maddede düzenlenen gizliliğin ihlalidir.

Müvekkilimiz Murat Ağırel'in görüştüğü ajans Türkiye'de yayın yapan Sputnik’tir ve görüşme Ahu Özyurt ile olup tamamen SARMAL kitabının içeriği ile ilgilidir. Onun dışında bir konuya değinmemiştir. Görüşmenin ses kaydı ve görüntüsü tarafımızda bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Putin ile görüşürken bir suç olmuyor Türkiye’de yayın yapmasına izin verilen bir haber ajansına kitabı ile konuşmak mı suç oluşturuyor?

Bunu kamuoyunun bilgisi ve takdirine sunmak istiyoruz. Bu kadar basın ahlak yasasından yoksun ve bu kadar acımasız olabilmek nasıl bir şey anlamıyoruz. Aşağıdaki görsellere bakınca Haberdin başlığı hem “sır görüşme” Hem de Ağırel Mit personelini böyle deşifre etmiş”. Sır görüşme ise sen nereden biliyorsun. Deşifre varsa o zaman metnini yayınla…

Aşağıdaki görsel ise Müvekkilimiz Murat Ağırel’in telefon bağlantısı ile katıldığı görüşmenin yayın görüntüsü: Kamuoyunun bilgisine ve takdirine saygıyla sunarız"

iprozsm.jpg

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58