O belediyenin başkanı çağrı yaptı: “Salgın kontrol altında buraya gelebilirsiniz”

O belediyenin başkanı çağrı yaptı: “Salgın kontrol altında buraya gelebilirsiniz”
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçede korona virüs salgınının kontrol altına alındığını açıkladı. Aras, “Bodrum’da her şey kontrol altında. Bir ara gelmeyin demiştik ama o dönemi geçirdik. Vatandaşlarımızı Bodruma gelmeleri için bekliyoruz.” dedi.

Medyascope TV’den Dilek Şen’e konuk olan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçede korona virüs salgınının kontrol altına alındığını açıkladı. Olay haberde yer alan habere göre, Aras, “Bodrum’da her şey kontrol altında. Bir ara gelmeyin demiştik ama o dönemi geçirdik. Vatandaşlarımızı Bodruma gelmeleri için bekliyoruz.” dedi.

16 Mart’tan itibaren alınan önlemler ve vatandaşların dikkati sayesinde sürecin kontol altına alındığını belirten Aras, “Şu anda hastanelerimizde herhangi bir yoğunluk yok. Yoğun bakım ünitelerimizde hasta yok denecek kadar az. Vaka sayısı da kontrollü. Tüm kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte salgına karşı tedbirleri yürütüyoruz” dedi.

ahmet-aras-2048x1649.jpg

“VATANDAŞLARIMIZI BODRUM’A BEKLİYORUZ”

Bodrum’a gelmeleri konusunda vatandaşlara çağrıda bulunan Aras, “İlk başta gelmeyin demiştik, çünkü Bodrum’da tüm alt yapı kış nüfusuna göre planlanmış. Yaz nüfusuna göre salgına yakalansaydık işimiz çok zor olurdu. Şu an her şey kontrol altında. Şu an vatandaşlarımızı Bodruma gelmeleri için bekliyoruz. Umarım bu seyahat kısıtlaması da kalkar, her kes rahatlar.”

“TURİZMDEN BAŞKA SIĞINACAK LİMANIMIZ YOK”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, büyükşehirlerdeki seyahat kısıtlamalarının tamamen kalkması hâlinde Bodrum’da oluşabilecek yoğunluğa karşı önlem alındığını ve kentin normalleşmeye hazır olduğunu söyledi.  Yaz sezonunu durgun geçirmesi beklenen esnafa destek vermek gerektiğini savunan Başkan Aras, “Yerli turizmi çok önemsiyoruz. Bodrum, bu sene her şeyiyle taçlanacaktı ama halk sağlığı her şeyin önüne geçti. Her sene 35-40 milyar dolar turizm girdisinden bahsederdik. Bu sene bizim, 35-40 milyar dolar getiren insanlara destek olmamız gerekiyor. Tekrar döviz girdisi sağlayacak sektör de yine turizm. Bu yüzden hem yerel yönetimler hem meslek odaları hem de hükumet olarak turizmi ayakta tutmamız lazım. Turizm’den başka sığınacak limanımız, sarılacak dalımız yok” dedi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş