Orhan Gencebay'ın sağlık durumu açıklandı. Sahilde ayağı takılıp yere düşmüştü

Orhan Gencebay'ın sağlık durumu açıklandı. Sahilde ayağı takılıp yere düşmüştü
Geçtiğimiz günlerde sahilde yürüyüş yaparken ayağının takılması nedeniyle düşen, sol elinde şişlik ve morarma şikayeti olan Orhan Gencebay'ın sağlık durumu hakkında açıklama yapıldı. Gencebay'ın doktoru Op. Dr. Muzaffer Gökhan Kahraman, duayen sanatçının sol el 2. parmağı ve el aya bölgesi atele alındığını ve kırığın kaynaması sonrasında ise bir fizik tedavi süreci olacağını açıkladı.

DHA'da yer alan habere göreOrhan Gencebay’ın doktoru Op. Dr. Muzaffer Gökhan Kahraman, ayağının takılması nedeniyle düşen duayen sanatçının tedavi süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

"SOL EL PARMAKLARINDA VE BİLEĞİNDE TRAVMA MEYDANA GELMİŞ"

Op. Dr. Muzaffer Gökhan Kahraman, "Orhan Gencebay, iki gün önce yürüyüş yaparken ayağının takılması nedeniyle düşmüş, özellikle sol el parmakları ve el bilek bölgesinde travma meydana gelmiştir. Şişlik ve morarma olarak bilinen ekimoz durumu özellikle parmaklara oturan ağrıda şiddetini artırınca tedavisine başladık. Tetkiklerinin ardından, sol el 2. parmak PIP ekleminde Phalanx köşe kırığı tespit edilmiştir. Her kırık, her yaralanma bizde önemlidir. Lakin el parmaklarını bu kadar ustaca kullanan duayen bir müzisyen için parmak hareketinde kısıtlılık kalmaması çok daha önem arz eder" ifadelerini kullandı.

"FİZİK TEDAVİ UYGULANACAK"

Tedavisi hakkında bilgi veren Dr. Kahraman, "Gencebay’ın sol el 2.  parmağı ve el aya bölgesi atele alınmış olup, haftada bir yapılacak Xray ve tomografi tetkikleriyle tedavisi takip edilecektir. Kırığın kaynaması sonrasında  ise bir fizik tedavi programı uygulanacak ve parmak hareketlerin de olası ihtimal hareket kısıtlıkların önüne geçilecektir” diye konuştu.

 

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58